• afad'ın ve ibb'nin de uyardigi yagis. su anda sancaktepe tarafinda sular sellere karismis durumda. harika bir yagmur var ama eminim sokaktaki hayvanlar benim gibi dusunmuyorlardir.

edit: baslikta yazilan entrylere bir goz gezdirdim de, bir kac arkadas yagmurun sebebi olarak kesilen kurbanlarin kanlarinin temizlenmesi icin diye ilahi bir sebebe baglanmislar.

ekonomiden tanri da etkilenmis olmali ki, ibb'de temizlik kollarinda ek işe baslamis olsa gerek. mantiginizi ilminizi isirayim sizin ben.
  • halkalı tarafında henüz başlamayan yağmur. ama kuzeye bakan penceremde 2 dakikada bir müthiş bir yıldırım görünmekte. bekliyoruz efenim.
  • kadıköy'de şiddetli bir şekilde başlamış yağış. bir yanım yağmur sesiyle uyuyacağı için mutlu bir yanım yağmur sonrası martı yaralanır mı diye tedirgin.
  • sancaktepe'de sular sellere karışmış, istanbul'da henüz yağmur yok
  • sarıyerde başlayalı beş dakika olmuş ve nuh tufanı şeklinde devam etmektedir.

edit: biraz hafifledi ama yağış devam ediyor.

edit2: 2. round başladı. ilki gibi değil ama sağanak aynen devam.
  • çatalca ihsaniye'de müthiş bir yıldırım görsel şöleni sunmaktadır.
  • rahmet ve bereket. çiçekler, ağaçlar, yollar sulanacak ve toprak kokusu ortaya çıkacak. huzur dolusun yağmur.
  • dakikada 20 şimşek çaktırmakta olan yağış.
  • kadıköy'de fena şimşek çakıyor ama nedense yağış çok az. afad uyarısı geldi, sonumuz hayrolsun.
  • ne gök gürüldedi be
hesabın var mı? giriş yap