şükela:  tümü | bugün
 • a song of ice and fire serisinin ilk kitabı.
 • dizisi de var bunun.
  (bkz: game of thrones)
 • buz ve ateşin şarkısı serisinin ilk kitabı. taht oyunları iki kısımdan oluşuyor. dizinin ilk sezonu da bu iki kısım kitapdan oluşmaktadır. arka bahçe yayıncılıktan çıkan kitabın çevirisi çok boktan, bazen kış geliyor derken bazen kış yaklaşıyor diye çevrilmiş varın gerisini siz düşünün. kadimkurt-kocakurt diyor bütün keyfimi kaçırıyor. rezil rüzva oldu kitap. ayrıca öyle boktan bir kapağa sahip ki diziyi bilmesem hayatta satın almayı düşünmezdim.

  hikayeyi izleyerek diziden öğrendim ve tekrar okumaktan pek keyif aldığımı söyleyemem bir anlamı da yok. harika bir dizisi yapılmış olan fantastik serinin ilk kitabıdır.
 • türkçe'ye çevrilirken tecavüze uğramış olan eserdir. arka bahçe yayıncılık sanırım dizi meşhur olmaya başladıktan sonra alelacele çevirdi 2. kitabını. bu ne amına koyim, paranız yoksa söyleseydiniz bize, hayrına çevirirdik.
 • arkabahçe ilk kitabı ikiye bölmüş ilk kısmı 2005'te, ikinci kısmı ise 2009'da yayınlamıştır. çevirisi söylendiğine göre kötüdür, 2011'in temmuzunda ise epsilon yayınevi serinin ilk kitabını tek cilt halinde satışa sürmüştür, söylendiğine göre en kısa sürede diğer kitaplar da çevrilip yayınlanacaktır.
 • epsilon yayınevi tarafından tam 29 tl ye kitabı çıkmış dizidir. tam bir soygun. düşünün ki serinin ilk 4 kitabı (tabi ingilizce) amazonda 20 dolara satılırken bu uyanıklar kitabın tekini 30 tl. ye çakıyorlar. siz siz olun bu kitaba bu kadar parayı veripte kendinizi mal durumuna düşüreceğinize bir tane sözlük eşliğinde kitabı orijinal dilinden okuyun. bu sayede hem diliniz gelişir, hem çeviri, editör hatalarının arasında kalmazsınız, hemi de bu adamlar bu kadar fahiş bir fiyata kitap satmanın ne gibi sonuçlara yol açacağını anlamış olurlar.

  bu 29 tl. lik kazık:
  http://www.epsilonyayinevi.com/…sp?fr_recid=5049357

  bu da orijinal dilde 4 kitaplık set:
  http://www.amazon.com/…pf_rd_r=04nn1eyxvtj4jg121sjt

  imla: edit.
 • 29 tl yi görünce ciltli sandığım ama tam da ülkemize yakışacağı üzere dizinin yarattığı etkiden nemalanıp okuyucuyu kazıklama amaçlı bir fiyat şişirme operasyonuna maruz kalmış a song of ice and fire serisinin ilk kitabıdır.
 • bu harita da coğrafi konumları anlamanız konusunda işinize yarayabilir.
 • ilk iki kitabı taht oyunları 1 ve taht oyunları 2 olarak arka bahçe yayınevi'nden okunabilecek, ancak, ikisini de okuyan çılgınların yalancısıyım; arka bahçe çevirisi daha iyi olan george r. martin serisi.
52 entry daha