şükela:  tümü | bugün
 • john williams imzalı harry potter and the prisoner of azkaban bestesi. recorder'ın çok müthiş kullanımı sayesinde insanın tüylerini diken diken eder. harry'nin kaybettiği ailesini düşünürken bulursunuz kendinizi. o an sanki tüm çocuklar için bir saygı duruşu gibidir. williams'ın neden çağın en büyük adamlarından biri olduğu daha iyi anlaşılır. filmin soundtrack albümünde yer alır.
 • gözler dolar, boğaz düğümlenir, insanın içine işler müzik, tüm yitip gidenlere ağıt gibidir aynı zamanda. sonra birden yükselir, görkemli bir veda halini alır, ruhunuzu doldurur ve yeniden çöker, insanı ilk andaki acısıyla başbaşa bırakırcasına... geçmişe açılan bir pencere yoktur ne yazık ki.
 • hedwig's theme de dahil olmak üzere harry potter serisi için yazılıp bestelenmiş en muazzam, en dokunaklı eser. john williams'ın müzikal dehasının 2000'li yıllarda kendisini bütün kudretiyle gözler önüne serdiği 3-5 parçadan biridir aynı zamanda. 2005 yılı oscar ödülleri'nde "en iyi orijinal müzik" dalında aday gösterilen film, ne yazık ki finding neverland'e kaybetmiş, göz göre göre hakkı yenilmiştir. o filmin müziklerini bugün kimler hatırlıyordur bilinmez ama 'a window to the past' yıllar sonra bile hatırlanacak, duyulduğu zaman ölen ailesinin özlemini çeken harry, ilk günkü gibi net bir şekilde hafızalara düşecektir. iskoçya dolaylarından geliyor :

  http://www.youtube.com/watch?v=ulbed0se1gy
 • harry potter serisi soundtracklerinin en iyilerinden biridir.. bu müzik harry'nin umudu, sonunda annesini babasını tanıyan, gerçekten tanıyan birilerini bulduğu için çaresiz sevinci, sirius'a gülümseyişi ve aynı evde yaşayacaklarına inandığı birkaç saatte içinde beliren zafer hissi, sonunda aileye benzeyen birilerine kavuştuğu için rahatlamasıdır.. dinlerken içiniz titrer, kitapta durup dururken karşınıza çıkan harry'nin aile özlemiyle ilgili cümleler gelir aklınıza, gözleriniz dolar..

  aynı güzellikteki bir başka soundtrack için (bkz: when ginny kissed harry)
 • dinlerken başka ortamlara sürükleyen, john williams'ın hem genel olarak hem de harry potter soundtrackleri içerisindeki en iyi işlerinden biridir.kullanıldığı sahneye tam otururken her dinleyişte aynı duyguyu ve zevki vererek temelini oluşturan hedwigs theme'i geçmiştir.
 • harry potter filmlerinin en baba müziklerinden. hedwig' s theme' i bile suya götürür, susuz getirir.
 • çok iyi.
 • harry potter'ı harry potter yapan en güzel öğelerden biri. 4 dakikalık bir nefesi tutuş. hogwarts'ın üstünde şöyle bir gezdirir ve sizi aldığı yere tekrar bırakır. ama bıraktığınız hiçbir şeyi artık eskisi gibi bulmazsınız.
 • geçmişe penceredir, dinleyen herkes için.
 • her dinlediğimde kendimi remus lupin ile hogwarts'taki o köprüde, o mükemmel kokulu eşsiz güzellikteki yerde sohbet ediyormuş gibi düşündüğüm soundtrack. biraz da özlemişseniz harry potter'ı, bunca yıldan sonra bir iki damla gözyaşınız akıyor eşşek kadar adam bile olsanız.