• her oyunda, topta karsiniza gelmesinden sikayetci olan arkadaslar, karsisina jax veya xin zhao picklerseniz, kendisine kan kusturabilirsiniz. ayrica jax ve xin zhao icin item olarak kesinlikle ilk blade of the ruined king e gitmenizi tavsiye ederim.
  • çok garip bir şampiyon. pasifini siktir edin, diğer yetenekleriyle şampiyonu nereye koysan gidiyor.

bir kere evet, üst koridorda çok iş görüyor, ittirme gücünden dolayı kule almak kolay, bu yüzden karşı şampiyonu hep pasif oynatıp, kendi kulesi altında tutarken, minyonlardan gelen altınlardan hazine yapıyorsun. lakin karşına bir jax falan gelirse o iş yaş.

sonra yine, çok süper jung olabiliyor. zırh ve can kasınca, zaten pasifi ve w yeteneği ile birleşiyor ve resmen jung içinde ölümsüz oluyor. e'si ile yavaşlatıp, q ile alana bir zıplayınca, bu da ona suikastçi şampiyon özelliğini bile kazandırıyor.

gelelim pek fazla görünmeyen ama benim zevkle denediğim yönüne. ben bu karakteri orta koridorda deniyorum ve güzel sonuçta elde ediyorum. öncelikle; e ve w yeteneklerini açıyorum, ki böylelikle minyonları hep ittiriyorum ve orta koridor şampiyonunu da geride tutuyorum. ileri safhalarda zaten q ile tam ortaya atlayınca tüm minyon dalgasını alıyorsunuz. mid karakterleri genelde ap olduğundan ve siz ad oluşunuzdan dolayı gerçek hasar vererek daha bir üstün oluyorsunuz. 10 kere oynadıysam 8'inde başarılı olmuşumdur orta koridorda.

denemek isteyenlere alternatif olarak sundum.

yetenek bakımından şu sırayı izlesinler;

önce e açılsın, daha sonra w, sonra e üzerine yoğunlaşın. ultiden bir önce ya da bir sonra q yeteneğini açın, böylece kalabalık kontrolünüzde olur minyonlar üzerinde.

aatrox için en önemli eşya, saldırı hızı ve kan yenileme eşyalarıdır. zaten w yeteneği ile birleşince bu sizi ölümsüz yapar, unutmayın ki pasifiniz de var. saldırıcı gücü ve ad odaklı eşyaları dizdikten sonra koruyucu melek eşyasını yaparsanız, çok cüretkar oynayabilirsiniz. çünkü ölürseniz ilk önce koruyucu melek sizi hayata döndürür, onda da ölürseniz pasifiniz ortaya çıkar. bu da karşı takımı tamamen afallatır, bu arada da 1-2 şampiyonu aradan çıkarmak da sizin elinizde.

iyi oyunlar efenim.
  • solo top'un emo champ açığını kapatmaya gelmiş bir gap closer.
  • ilk çıktığı haftalarda solotopta ağır dayak yediğimden dolayı nasus ile dövmekten büyük haz aldığım şampiyon. adam alıyor aatrox'u, "hem kill alırım hem pasifimle tanklarım oyunu taşırım" diyor. karşısına nasus alıyorsun. bitchslap overload. lane'den 0/7 ayrılıyor hahahahahaha
  • afedersiniz sezon 5te camış gibi takılan op şampiyon. atak hızı can çalma çok değil 1-1.5 itemle 3 level öne atıyor. pasifi zaten apayrı bi şey. beni sinir krizlerine sürükleyen tryandamarın hala kızı şampiyon. nerfleyin bunu riot bu ne birader.
  • hikayesini en beğendiğim league of legendsşampiyonu olur kendisi.

hikayesi:

aatrox hakkındaki bilinen ilk öykü, yazılı tarih kadar eski. bu öykü, sadece müdafîler ve büyücü krallar olarak bilinen iki büyük taraf arasındaki savaşı anlatıyor. büyücü kralların kazandığı ezici galibiyetler, rakiplerini ebediyen yok olmanın eşiğine getirmişti. son çatışmada, müdafîler ordusu sayıca azdı, yorgundu ve silahsızdı. yenilgi kaçınılmaz görünüyordu.
    tüm umutlar tükenmişken, müdafîlerin arasında aatrox belirdi. birkaç kelimeyle askerleri kanlarının son damlasına kadar savaşmaya sevk ettikten sonra, kendini savaş alanına attı. varlığı, ümitsiz haldeki savaşçılara esin kaynağı oldu. başlangıçta, bu meçhul kahramanın düşmanları katledişini ağızları açık izlediler; bedeni ve kılıcı tek bir varlıkmışçasına, uyum içinde hareket ediyordu. kısa süre sonra, savaşçılar kendilerini dövüşmek için yanıp tutuşur halde buldular. aatrox’un peşinden çatışmaya daldılar; her biri, on kişinin gücüyle dövüşüyordu. sonunda, mucize olarak tanımlanabilecek bir zafer elde ettiler.

aatrox o savaştan sonra ortadan kayboldu; ama müdafî ordusunun keşfettiği öfke için aynı şey söylenemezdi. kazandıkları şaşırtıcı zafer, yenilerini doğurdu. sonunda evlerine döndüklerinde, kahraman gibi karşılandılar; ama tüm uygarlıklarını yok olmaktan kurtarmalarına rağmen; karanlık, her bir savaşçının zihninde yer etmişti. içlerinde bir şeyler değişmişti. zamanla, savaşa dair anıları silinip gitti; yerini ise kasvetli bir gerçek aldı: yaptıkları kahramanlık, aslında kendi elleriyle işlenmiş birer vahşet suçuydu.
  • aatrox bitmiştir. yeni güncellemeyle yeniden dirilme özelli kaldırılmış.
  • pasifi tam doluyken fight'a girilmesi gereken herodur. hele bi de can çalma çıkılmışsa bi kaç tane acayip güçlü olan herodur. full can çalma itemleriyle karşısına çıkacak bi çok şampiyonu kolaylıkla kesebilir.
  • lol'ün reworkleye rewokleye canına okuduğu hero . ilk aatrox muhteşemdi mainlemiştim. sonra pasifini berbat ettiler, şimdide kompüle heroyu değiştirdiler ve ortaya bu çıktı. aşırı hantal bir şampiyon , önceden q ile öne atlar e ile yavaşlatırdı. şimdi çekme ya da hafif ileri atılma özelliği de olsa pek bi halta yaramıyor. morde hantal diye rework yapıp müthiş bir şampiyon yapan riot nedense aatrox u reworklerinde gittikçe geriye götürmüştür.
hesabın var mı? giriş yap