şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bakırköy'de istanbul caddesi üzerinde (kabalcı kitabevi karşısı) yer alan ve oldukça leziz yemeklerin tadılabileceği lokanta. dışarıdan ufak gibi görünse de bahçeli iç mekan gayet hoş ve ferah. ayrıca işletmecileri de çok efendi ve güler yüzlü insanlar. bakırköy gibi büfe ve kebapçılara gark olmuş bir semtte sulu yemek yiyebilmek için aranan kan denilebilir. kendilerine yemeksepeti'nden de ulaşmak mümkün..

  bu da web adresleri: http://www.abdulkadirlokanta.com/

  ekleme: vedat milor ağabeyimiz de mekanı ziyaret edip 5 yıldızla taçlandırmış.
 • vedat milor sayesinde yıllardır önünden geçtiğim fakat yeni keşfettiğim restauranttır. sahipleri çok ilgili, pastırmaları, tritleri ve dönerlerine de ben oldukça ilgiliyim.
 • geçtiğimiz akşam gittim tek başıma. döner ve etli ekmek söyledim ayranla birlikte. döner daha öncelerde de belirtildiği gibi gayet başarılı. istanbul'da yediklerimin arasında en iyisi sayılabilir. etli ekmek de iyi ama daha iyi olabilirdi. ayran ev yoğurduyla yapılmış gayet doğaldı. bunların dışında mekan kalitesi olarak bakırköy'de çarşı civarında bulabileceğiniz en iyi yerlerden biri. yemeğimi bitirdikten sonra karpuz ve çay ikramlarını gayet samimi buldum. garsonlar çok ilgililer. çıkarken çok sözü edilen pastırmadan paket yaptırdım. pastırmanın hazırlanışı sırasında sahipleri olduğunu tahmin ettiğim kişiler çok sıcak davrandılar, samimi bir şekilde sohbet ettiler. ısrarla çay kahve ikram edelim dediler. hizmet süper, güleryüz çok iyiydi. ama pastırma için çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim. acımsı bir tat bıraktı damağımda. ama orada sahibi de söylemişti; "taze taze kesilecek, yanında fırından yeni çıkmış susamsız simitle yenecek" diye.

  yakın zamanda diğer yemeklerini de denemek gerek.
 • vedat milor'un izinden gittik denedik. yukarıdaki değerli yorumlardan sonra çok iç açıcı şeyler olmayacak yazdıklarım.

  öncelikle girer girmez caddeden görülecek şekilde duvara astıkları lcd ekranda vedat milor'un ziyareti sonrasında ntv de yayınlanan programın görüntüleri vardı. vedat milor buraya yemekleri iyi olduğu için gitmişti, kendi videosunun sürekli döndüğünü bilse sanırım güzel şeyler düşünmez. öncelikle insanları yanıltacak bir durum bu.

  sulu yemek olarak patlıcan kebabı ve yanında pilav, tirit ve meşhur dönerini yedik. fiyatlar oldukça uygun. yemekler ise sıradan ne yazık ki, çok tuzlu ve kullanılan yağlar rahatsızlık verdi. dönerini arkadaşım beğense de ben aşırı derecede soğan tadı aldım, terbiyesinde bolca kullanılmış ve bir keskinlik vermiş. döner için önerim bakırköy'de bir lokanta olmasa da morgül büfe. tirit ise mantı varken tekrar denemek istediğimiz bir tat değildi. masamıza bırakılan ekmekler de sıradan bir fırının sıradan ekmeklerinden.

  kısaca vedat milor'un izi beni bir kez daha yanılttı. bir önceki yanılmam ise şeref büryan
 • vedat milor'ün programında izlememe mütevellit bu gün tirit ve dönerin tadına bakabildim. bir kere dönerin iyi kalite olduğunu söyleyebilirim...porsiyon döner lavaşın üzerinde yanında domates biber ve soğan tabağı ile servis ediliyor. şu çok net söylenebilir ki istanbul'da yenilebilecek dönerlerle kıyaslanırsa sınıfı rahatlıkla geçebilecek bir dönerdi.. avm lerde satılanlar yada büfelerde döner diye servis edilen gıda mamülleri ile hiçbir alakası yok etin tadını o yağlı lezzetini alabiliyorsunuz..ancak şöyle bir husus varki 65 kiloluk bir adam olsanız ve ekmeğe dayansanız bile o porsiyon döner sizi kolay kolay kesmez. bence biraz ufak geliyor porsiyonları.. daha büyük olabilirdi döneri yiyince doymadım.. doymadığım için akabinde tirit söyledim. şahsen daha önce yöresel bir yemek olarak tirit yemediğim için(oha) mukayese etme imkanım yok ama ilk kez yiyecekseniz öyle yenmiyecek gibide değil. ha bu yemeğin müdavimleri ve daha önce farklı yerlerde tadanlar beğenmeyebilir anlarım ben ilk kez yediğim için hoşuma gitti. fiyatlar abartı değil porsiyon döner 12 tl, tirit 10 tl.. özellikle mcdonalds da yanmış yağlı patatese ve hamburgere kocaman kola ile birlikte 10-15 tl arası bir rakam vermektense 5-10 lira daha verir adam gibi yemek yerim daha iyi. bunun dışında servisleri iyi müşteri ile ilgileniyorlar, değer veriyorlar çay ikram ediyorlar.. bir puan vermek gerekirse 10 üzerinden 7 veririm.
 • vedat milor'un şahsımı ilk kez yanılttığı mekan. servis fena değil ancak lezzet vasat.
 • an itibariyle vedat milor'un (burcu esmersoy'un seçimi ile) tekrar yayın yaptığı mekan. insanın gidesi ve müthiş görünen dönerine dalası geliyor..
 • web sitesinde ekşisözlük linki barındıran restaurant..
  http://www.abdulkadirrestaurant.com/
 • bakırköy'de, istanbul caddesi'nde hizmet veren, kastamonu yemekleri sunan bir mekan.

  sunduğu yemekler içinde en lezzetlisi kastamonu usulü döner. istanbulluların pek de alışık olmadığı, kıymasız, has döner. kimilerine çok gelse de yağı kıvamında, güzelce terbiye edilmiş ve kömür ateşinde çevrilmiş. yanında kıyılmış maydanozlu soğan, yayık ayranı ve incecik açılmış ve piştikten sonra dilimlenmiş yumuşacık lavaş ekmekleri..

  simit tiridi adıyla maruf yöresel yemekleri de ilginç. susamsız kastamonu simidi, lokmalara bölünüp et suyuyla tavlanıyor, üzerine sarımsaklı yoğurt, soğansız kavrulup soğutulmuş kıyma konulup biberli kızgın tereyağı ile servis ediliyor. dilerseniz döner de koyuyorlar ki, dönerli versiyonu bence çok daha güzel.

  kastamonu pastırması ve bu pastırmayla yapılan bir çeşit gözleme olan pastırmalı ekmek ve etli ekmek de bulunuyor burada. bunlar da lezzetli ama etli olanı bana daha iyi geldi. çiğ börek içinin, ince bir gözleme içinde pişmiş versiyonu. yanında çeşitli pestillerden yapılmış serinletici bir hoşaf..

  başka yöresel yemekler de var. salon düzeninden patronun kızı sorumlu. bir nevi maitre d'hotel gibi çalışıyor. nazik ve ilgili.

  gitmeye değer bir lokanta. özellikle, istanbul'un en iyi dönerlerinden birini yaptığı için..
 • bir et sever olarak gidilmesini önereceğim lokanta.

  yakın zaman önce bir diğer etten iyi anlayan arkadaşımla beraber ziyaret edip lezzetlerinin tadına vardığımız lokanta. öncelikle bol porsiyonlar yerine küçük porsiyonlarla bol çeşit deneyip fikir sahibi olmak istedik.

  kastamonu pastırmasının methini duyduğumuz için önden onunla başladık. benim gibi pastırmaya mesafeli olan bir insana kendini yedirtmiş, arkadaşımdan 5 üzerinden 4 not aldı. devamında lokantanın meşhur kastamonu dönerini yedik. döneri memleketimin dönerini anımsatmakla beraber istanbulda yediğim en kaliteli döner. daha önce kuyruk yağı ihtiva eden döner yememiş arkadaşlar için belki biraz yağlı olabilir ama döner dediğin de yağlı olur be kardeşim. erzurum-pasinler'de dönerin en hasını yemiş olan benden 5 üzerinden 4 puan aldı. arkadaşım o lezzeti tatmadığından 5 puanını verdi.

  dönerden sonra küre mantısı geldi, açıkçası mantı yemek için tercik edeceğimi söyleyemem, çok daha lezzetlilerini yedim, puanım 3.

  kastamonu cacığını sevdim, eğşi artı bir lezzet sunmadı, tabi bunlar kötü oldukları anlamına gelmiyor, lezzetlilerdi.

  hesap olarak çok makul bir hesap ödedik, servis, ilgi alaka tam yerindeydi. kaliteli döner için gidilip tadılması tavsiye edilebilecek bir lokanta.