• bipolar için şimdiye kadar kullanmış olduğun en etkili ilaç. lakin aşırının ötesinde uyku yaptığı için ( günde 3-5 saat uyanık kalabilmek), bırakmak zorunda olduğum, ve diğer ilaçların onun yerini tutmadığı ilaç.
  • en az kilo aldiran antipsikotik.
  • parsiyel dopamin ve parsiyel serotonin agonistidir. 10 mg ustu dozlarda akatizi yapabilir

edit: bazen düşük dozlarda da akatizi yapabilir
  • risperdal yerine kullanmaya başladığım zıttırık.

risperdal cok uyku yapıyordu. sanki bu daha az yapiyor gibi ya bakalım hayırlısı.

edit: cok pis akatizi yaptı. reversibl ama göreceğiz ne kadar reversibl.
  • akatizi yaptığı doğrudur. akatizi varsa huzursuz bacak sendromu da vardır zaten. iki hafta boyunca selectra ile birlikte yarım tablet kullandım, sonrasında yan etkilerden kaynaklı kesmek zorunda kaldım. yani cefasını çektim ama sefasını süremedim.
  • (bkz: aripiprazole)
  • doktorumun 'seni yolda yürürken birilerinin takip ettiğini düşünüyor musun?' sorusuna 'hayır' diye cevap vermeme rağmen şizofreni başlangıcı olabileceğine kanaat getirerek verdiği ilaçtır. uyku yaptığını bende düşünüyorum ancak tek antidepresanım bu olmadığı için hangisi daha çok yapıyor kestiremiyorum. kafadaki anlamsız şüpheleri sildiğini söyleyebilirim. çok şüpheci biriyseniz rahatlatıyor en azından.

edit:abizol antidepresan değil antipsikotik imiş. microfine'ye teşekkürler.
  • günde en az 20 saat uyutan ilaç.
    uyku moduna soktuğu için ne maniye ne de depresyona zaman kalıyor. boş zamanlarınızı da kafanızı deli gibi anlık sağa sola döndürmeler yaparak ve evin içinde yürüyerek geçirebilirsiniz.
  • antidepresanla birlikte (bkz: prozac) kullandığım antipsikotik ilaç. (bkz: abizol)
    rexapinden terfi ettim buna da. fakat söylemem gerekir ki bu ikisini kullanırken 6 kilo (yazıyla altı) verdim farketmeden. bunların da vardır bir hikmeti diye sevindiren ilaç diyebilirim. etkilerinden bahsetmem gerekirse de sınır hareketlerde bulunmayı engelliyormuş. bana verilme gerekçesi bu.
  • prozac ile kullanmaya yarın başlayacağım ilaç. tüm görüntü ve sesleri kafamda dönen düşünceleri kesmesini umut ediyoruz.

şizofreni veya o yolda ilerleyen hastalara verilen bir ilaç. tabii tüm ilaçlar gibi bol yan etkili. aslında doktor sözü dinlemek iyidir yorumları umursamayın.
hesabın var mı? giriş yap