• türkiye'de acıbadem hastanelerini de portföyünde bulunduran, ortadoğunun en büyük private equity firması. dubai merkezli.
    7 milyar dolar civarı bir portföy yönetiyorlar.
  • turkiye ofislerini 2008 yılında açan dubai bazlı private equity (bkz: girisim sermayesi) sirketi
  • 2002 yılında pakistan doğumlu ve arthur andersen kökenli arif masood naqvi tarafından kurulmuş, bugün 10 milyar dolar civarında bir parayı yöneten duabi menşeli girişim sermayesi fonu.

büyük yatırımları arasında acurio isimli bir peru restoran zinciri, kpn academy isimli tayland'da bir özel eğitim kurumu, libstar isimli güney afrikanın sağlık ve gıda üreticisi yanında hepsiburada.com, acıbadem hastaneleri gibi türkiye yatırımları bulunmaktaymış.
  • --- spoiler ---

yörsan, netlog ve hepsiburada gibi dev şirketlerde hakim ortak veya ortak olan abraaj capital'in türkiye biriminin kanadalı brookfield'a satılacağı iddia edildi.
    --- spoiler ---

kaynak

yörsan ve netlog* kısmı ile direkt olarak çalı$ma içerisindeyiz firma olarak. özellikle netlog tarafı için sevineceğim bir haber. umarım alacak firma daha kurumsal bir yapıya sahip olabilir.

edit:
    kaynak düzeltildi.
  • sadece turkiyeye yatirim yapmak icin $526 milyonluk fon olusumunu tamamladigini aciklayan dubai merkezli, gelismekte olan ulkeler odakli, dunyada 20 ofisi olan ve yaklasik $10 milyar yoneten global private equity fonu. ulkede son zamanlarda zor gunler geciren pe pazarina (makro zorluklar, irr'in fx ile erimesi, exit opsiyonlarinin darligi, etc.) ilac gibi gelen haber olmustur.
  • güzelim yörsan'ı batırdı herifler en çok ona üzüldüm, tercih ettiğim bir markaydı
  • kfc türkiye'yi de bünyesine dahil etmiş şirkettir.
  • 14 milyar dolarlık büyüklükte 16 yıllık firma iken , 4 ay gibi bir sürede pert edilen, genel müdürlük kirasını ödeyemeyecek hale gelen bir zamanların dev yatırım şirketi.
  • bloomberg'deki habere gore asiri yüksek kaldirac* ve yüksek isletim maliyetlerini* dis yatirimcilarla fonlayamaz hale geldiklerinden ötürü liquidation asamasinda olan sirket.
hesabın var mı? giriş yap