• ilacı yapmaktan daha zor olduguna yemin edebilirim
  • en zor bulmacadan daha zor iş.
    katlanan bir kağıdı açıp tekrar katlamak ne kadar zor olabilir ki. mutlaka okuyun derler ama sırf okumayalım diye de tekrar katlayamayalım isterler çünkü açan bilir ki büyük bir bulmacanın içindedir artık. dünya’nın en sinir bozucu işi. nalet olasıca prospektüs…
  • obsesyonum için paxil kullanıyorum, bilin bakalım yıllar yıllar önce neyi kafama takmıştım ? evet katlanmayan prospektüsü.

yeni bir paxil kutusu alıp el değmemiş prospektüsü adım adım ve her bir adımı hafızama kazıyarak açmıştım. ambalajlama işini yapan makinenin o kağıdı nasıl katladığını ezberlemiştim, yarım saatin sonunda gözlerim kapalı iken bile o kağıdı olması gerektiği gibi katlayabilir hale gelmiştim. sonra doktorum ile dozu artırma kararı almıştık, bu da böyle bir anımdır.
  • sadece kıvrımlara sadık kalın tarihi yeniden yazmanıza gerek yok.
  • açılan prospektüs paxil'in insan hakları evrensel bildirgesi gibi ise zorlayacak olan eylemdir.
  • açılan haritayı yeniden katlamak gibidir. şans eseri doğru yapıldığı zaman insana müthiş hissettirir.
  • (bkz: origami)
  • yan etkilerini okurken ilacı kullanmadan çöpe atma isteği uyandırdığı için açmamak en mantıklısıdır. hem zeka oyunları yarışmasında derece mi yaptın nereye katlıyorsun.
  • “katlayamamak”
  • ilki gibi asla olmayacaktır.
hesabın var mı? giriş yap