81 entry daha
  • --- spoiler ---

ey iman edenler! allah için hakkı kollayıp gözetleyenler olun!
    bir topluluğa olan kininiz, sakın sizi adaletsiz davranmaya asla
    itmesin. (maide 8.)

--- spoiler ---
  • bu aşağılık ve ucuz davranış adalet yürüşünü kirletmez, ancak kendi bokuyla oynayan düzce belediye başkanının ve temsil ettiği güruhun elini kirletir, ruhları zaten foseptik çukuru gibi olmuş bunu anlamış olduk.
  • gece yarısı tecavüze uğrayan adalet pisikolojik burhan yaşamakta.
  • kullanışlı bir mağduriyet olarak değerlendirilmelidir. adalet için yürüyene bok atılan bir ülkedeki adalet ne durumda olabilir sorusu sorulabilir.
  • bu işin iyice boku çıktı. yazık ediyorlar bu ülkeye.
  • "adamlarin seviyesi bu" falan etc...

adam: yok!
    seviye: hiç yok!
    ahlak: hiç yok!

islamiyet çok güzel, sende gelsene!

görüyoruz ki dinler kimsenin vicdanlı ve sağduyulu olmasını sağlamıyor. bu sadece islamiyetle ilgili bir durum da değil; semavi dinlerin hiçbirisi insanları ahlakli yapamiyor. robotik bir biçimde dini ritüelleri yerine getirince, görev tamamlanmış oluyor dindarlar için! ıyi olmaya falan hiç gerek yok!

(benim işyerimde bir bayan var, namaz kılıyor, oruç tutuyor, kandiller, cumalar.. hepsini takip ediyor. beni pek sevmiyor, rakibiz sonuçta normal, 10 yaş büyük benden. gerçekten ona güvenen yaşlı insanlara öyle - o insan için gereksiz - ürün satışı yapıyor ki; yaşlı birini kandırdığı için ben gece uyuyamıyorum. ben inanmadığım bir ürünü satarken dizlerim titriyor, o kafa göz dalıyor, umrunda değil. sonuçta dindar bir insan, kafası rahat!)

bu insanlar bence karanlık taraftalar. ailelerine karşı da, topluma karşı da kötücüller.

kılıçdaroğlu' nun adalet yürüyüşü tabi ki onları rahatsız edecek. doğru bir adam, doğru bir yolda, adalet için yürüyor. her türlü pisliği yapabilirler bu ne ki?
  • adalet için yürüdüğünü ifade eden bu insanları terörist olarak gören sayısız akp seçmeni ve her gün çarşaf çarşaf "bunlar dhkp-c'nin, fetö'nün, ab'nin, abd'nin istediğini yapıyorlar" diye haber pompalayan bir medya var. yollarına tezek de atılabilir mermi de atılabilir şaşırtmaz. zira mp-5'le poz veren ve talimat bekleyen o vatandaşı da unutmadık.
  • yürüyüş boyunca hak, hukuk, adalet diye haykıran binlerce insana cevap olarak yola bok dökme eylemi. yaratıcılıkta sınır tanımıyorsunuz.

bunları gelecek nesilde anlatılınca, inanmayacaklar.
    hepsini videolu, fotoğraflı arşivliyorum.
  • kendi bokları olmasın o? (bkz: koyun boku)
  • yıllar önce izlediğim bir filmi hatırlatmıştır. film ingiliz sömürgesi altındaki hindistanda geçiyordu. bir gurup hintli, barışçı bir gösteri için, bir trenin önüne yatmışlardı. ingiliz subay, trenin kalkmasını sağlamak için, önce onları ikna etmeye çalışır. işe yaramayınca, adamlarına kovalarca dışkı getirmelerini emreder. son bir kez daha uyarmasına rağmen, sonuç almayınca, adamlarına kovaları üstelerine boşaltmalarını emreder. ilginç olan şey, buna en çok gülen kişinin, olayı duyan yarı ingiliz, yarı hintli demiryolu çalışanı olmasıdır.
121 entry daha
hesabın var mı? giriş yap