• baris manconun yapmi$ oldugu pazar gunleri televizyon ekranlarinda gozuken mebin 12 yilda ogrencilere yapamadigini tek ba$ina gercekle$tiren programin adi .
  • (bkz: 7den 77ye)
  • büyüklerimiz "adam olacak çocuk bokundan belli olur" !! derler
  • galatasaray lisesinde tevfik fikret salonunda çekildiği için o 10 puan tabelaları ortalıkta gezinirdi. bir tanesini yürütüp eve getirmiştim, iki lafta bir kaldırıp 10 puan şampiyon diye bağırırdım*
  • barış manço : merhaba
    çocuk : iyiyim
  • 5 yaşını geçmemiş pek çok çocuğa bahadır akkuzu ve ahmet güvenç ile o yaşta müzik yapmış olma onurunu kazandıran enteresan bir programdır.
    ahmet güvenç ile bahadır akkuzu nun "mini mini bir kuş" yorumları da süperdir.
  • pazar günleri kaçırmadan keyifle izlediğim bir programdı. benim çocukluğumda bu programa katılmak çok da popüler bir durumdu, bir çok arkadaşım katılmıştı.
    biz de anneannemle beraber benim adıma mektuplar yazar gönderirdik (ya da anneannem bana öyle derdi) ama nedense hiç katılamamıştım. her hafta bir sonraki pazar günü o küçük platformda benim olacağımı düşünür, ufacık boyumdan dolayı mikrofonu ayarlamaları gerekeceğini fark eder, sonra da hangi şarkıyı söyleyeceğimi ve sorulara nasıl cevaplar vereceğimi planlardım.
    hala aklıma geldikçe sorarım "biz o mektupları gönderdik mi yoksa ben kandırıldım mı" diye. güya göndermişiz.
  • programın, ismini hatırlayamadığım bir de piyanist ablası vardı. afacanlar başka şarkı bilmediğinden olsa gerek, ablamız hep mini mini bir kuş çalardı.*hatta bir süre sonra parmakları kendi iradesinden bağımsız olarak "mini mini bir kuş" çalar olmuştu.
    barış manço, bu programı, ikinci kahvaltı'yla dönüşümlü olarak sunmuştu.

edit : piyanist abla mine mücür imiş.
  • hala bir çocukla konuşurken içinden replikler çaldığımız, çocukluğumuzun beklenen ve bir çok çizgifilmden çok daha fazla hevesle izlenen programı.
hesabın var mı? giriş yap