şükela:  tümü | bugün
 • adana fotoğraf amatörleri derneği
 • http://www.afad.org.tr/ den ulaşılabilecek dernek
 • başbakanlık afet ve acil durum yönetim başkanlığı. ayrıntlı bilgi için; http://www.afad.gov.tr/
 • 13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlaması şehitlerinin isim listesini az önce eklemiş site. >
 • rte'nin 19 mayıs 2014'te yaptığı konuşmada kızılay'dan sonra türkiyenin ikinci büyük ekibi diyerek böbürlendiği başkanlıktır. alt metni okuyamayanlar için dile getirmek istiyorum. anlatılmak istenilen şudur: biz, esas olarak afet dediğimiz olayların oluşmaması için gereken önlemleri almak yerine, felaket gerçekleştikten sonra yardımcı olmanın daha büyük bir hizmet olduğuna inanıyoruz. zira sizin başınıza bir iş gelmediği müddetçe, biz akp olarak nemalanacak bir alan bulamayız. bundan sonra da pisi pisine ölmeye devam edeceksiniz. ama korkmayın; cesetleriniz bulunacak, ailelerinize de yine sizden aldığımız paralarla maddi yardım götürülecek. hamdolsun, kayıpları ekonomik olarak karşılayacak güçteyiz.
  not: yukarıda yazdıklarım bu gibi kurumların olmaması gerektiği şeklinde anlaşılmasın. ancak yönetim ustalığı, sağlam bir kurtarma ekibi kurmaktan çok riskin gerçekleşmemesi için gereken önlemleri almakta yatmaktadır. vatandaşı yardıma muhtaç hale sokmaktan utanıldığı gün, götürülen yardımların büyüklüğünden bahsetmenin anlamsızlığı da ortaya çıkacaktır.
 • cumhuriyet'ten bir yazarın "dikkat" uyarısı verdiği devlet oluşumu. http://www.cumhuriyet.com.tr/…nat__kurnazligi.html#
 • hakkında çok az bilgi olduğu için serbest bir şekilde dayak yiyen kurum. kurumun kuruluş amacı riskleri önceden belirleyip önlemek üzerine kuruldur. personel sayısı 400 bile değildir. afet olduktan sonra bölgeye gidip koordinasyonu sağlar. her ilde afad'a bağlı arama kurtarma birlikleri vardır. soma'da maden kazaları konusunda tecrübeli olan zonguldak ekibini özel uçakla afet bölgesine bu kurum taşımıştır. kazadan sonra sağlıklı bilgi akışı olsun diye konusunda uzman kişileri bu kurum getirmiştir. dünyanın en tehlikeli yerlerine giderler. afganistan, pakistan, sudan, somali gibi. maaşları bazı kurumlar gibi çok büyük değildir. iş yoğunluğu fazla personel rotasyonu çoktur. çoğu kişi bu kurumda çalışacağına yatacağı yere gider. afet anında kamunun harcama hantallığından kurtulmak için afet bütçesinden harcama yapar. daha sonra aldığı hizmetlerin ve ürünlerin parasını öder. afet olmadığı zaman diğer kurumlar gibi kik'e tabidir. yardımları bu kurum toplar yine bu kurum ilgililerine aktarır.
 • hükümet güdümlü olduğu düşünülen kurtarmacılar. neden böyle diyorum, hükümetin kendine ait olmayan hiçbir kurum ya da kuruluşu övmemesinden yola çıkıyorum. afad son dönemin yükselen değeri, bir de insan kurtarsalar çok güzel olacak.

  ayrıca pardon ama akut vardı ne oldu? bir yerde başıma bir şey gelse, afad'ın geliyor oluşu hiç içimi rahatlatmazdı.
  o bakımdan ilginç geliyor her yerde; afad, afad. bari kahraman türk polisine organize edildiği gibi bir kaç tatbikattan bozma kurtarma operasyonu falan organize etsinler.