• haluk bilginer'in can verdiği şahsiyet.

beyoğlu'ndaki kalabalıktan şikayet eder. arkadaşı "e al başını çek buradan o zaman artık, başka yere git" der. agah bey de lafı yapıştırıverir. "ben niye gideyim, benim soyadım beyoğlu, onlar gitsin!"
  • - agah ben, agah beyoğlu. adliyeden.
    - kalemden?
    - eveeet!

hakim beyin agahı eve alışı. muhteşem karakter.
  • enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında hayatımıza giren, dizi sektörüne can veren, % 100 yerli ve millî dexter.

"hatıralar hayattır, unutursan ölürsün."

unuttuğunu bile unutmak."

bu arada hakan günday' a da bir parantez açmadan geçemeyeceğim. bence vermek istediği mesajı çok açık bir şekilde vermiş. kambura diye arama yaptırmıştım dizinin ilk bölümlerinde hayalî bir mekanmış. sonra sonra anladım ki kambura aslında bir ilçe nahiye ya da köy değil. kambura türkiye.
  • bu adamı joan cornella karikatürlerindeki sürekli gülen, aşırı derecede kan dondurucu işlere girişen ve bunu normal bir şeymiş gibi yapan bir figür olarak görüyorum. ne bileyim asansörde adam öldürüyor. "ahh be evladım, iki dakika merdivenden yürüseniz ölür müsünüz..." diyor. ya da kendini asmak üzere olan biri ile nerede o eski ramazanlar muhabbeti çeviriyor. tam kara mizah lan. bu karakteri üreten senaristin alnından öpmek lazım.
  • şahsiyet dizisinde haluk bilginer'in canlandırdığı, alzheimer olduktan sonra kötü insanları öldüren kişi. haluk bilginer'in oyunculuğu ile adamın duyguları çok güzel yansıtılmış.
    ayrıca 1961'de en büyük hayali yuri gagarin ile birlikte çıkmaktır. apartmanlarının en altındaki komünist üniversiteli abilerin kitapları arasından nazım hikmet şiirleri kitabını çalar ve en kısasını ezberler. çünkü bir gün yuri gagarin ve arkadaşları geldiği zaman o şiiri okuyacaktır ve 'bu da bizden' diyerek agah'ı da uzaya çıkaracaklardır.
  • rengarenk çoraplarına hasta olduğum sayko karakter.
  • walter white ile dexter morgan ın karışımı olan karakter. öyle olsa da haluk bilginer den izlemek böyle bir karakteri gayet keyifli.
  • nükhetle sabahlara kadar sevişmeyi hak etmiş karakterdir.
  • dedem olması için birkaç trilyonu gözden çıkarabileceğim dede gibi dede. trilyonum yok tabii ama arabamı satarım dedecim. türk telekom reklamlarını seslendirme lütfen. onlar senin liginde değil.
  • şahsiyet dizisinin henüz yayınlanan ilk 3 bölümüyle birlikte hayatımızda yer edeceğini belli eden karakter

(bkz: haluk bilginer)
hesabın var mı? giriş yap