şükela:  tümü | bugün
  • birçok karikatürde , bebeklerin seslerini temsil eden ses. yoldaki yabancıların sizin gezdirdiğiniz bebeği durdurup " agu , agu " diyerek bebeğe sempatik görünmek için çıkardıkları ses olarakta tanımlanabilir.
  • anlamı henuz desifre edilememis, bebekce bir kufur olmasi muhtemel kelime..
  • bebeklerin gerçek hayatta hiç çıkarmadıkları bir ses
  • babysoul ile tanıştırdığım, telefon üstünde konuşlanmış, kendinden bezmiş bir araba süsü olan ayum..
    herkeşle ayrı ayrı tanıştırmak isterim.. sevimlidir kerata..
  • address generation unit
  • "aguu, aguu.." ve "agucuk" seklinde kullanilir ayni esnada da işaret parmagiyla bebegin alt dudagi cekilir...nasil demeyin bilen bilir.
  • show tv'nin dizi başlayacağını belirtir ara nağmesi, pek itici.
  • (bkz: alloysius agu)
  • bebeklerin genellikle keyifli anlarinda kullandiklari bir $ifre.
    bebegin alti temiz, karni tok, uykusu yok, gazi yok, keyfi yerindedir. onu bu duruma getirmek icin en az 1-2 saatinizi vermi$sinizdir ve artik yorgunsunuz. sigara, ci$, kaka, yemek, su, kahve gibi ihtiyaclarinizi kar$ilamak istersiniz. "aman da aman, keyfi de yerinde miymi$ benim minik aslanimin" v.s turunden izin isteme cumlelerine, "oggvv, aggvvh, eeehiiiii..." gibi kar$iliklar verir ve siz o sirada ta$i gedigine koyarsiniz, "agu mu oli$ aguuu, aguuu". eger size "aaaguuu" cevabini verirse bu $ifreyi degerlendirmelisiniz. burda kullandigi agu, "tamam babi$, her $ey yolunda, bir sikintim yok, uykum da yok, ben buralarda bu oyuncak benzeri $eylerle takilirim biraz" anlamindadir. bu $ifreyi cozerseniz, gozunuz ve kulaginiz bebekte olmak kaydi ile rahatlikla sigara icebilir, kakanizi yapabilir, bir $eyler icebilir, film, mac v.s izleyebilirsiniz. ancak saatinizi kontrol etmeyi unutmayin zira bu rahatlama suresi 15 bilemediniz 20 dakikadir. zaten surenizin doldugunu bebeginiz "eeeyyyyyiiii" cigligi ile size duyuracaktir.