şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mahzun kırmızıgülün orkestral atraksiyonu
 • yeryüzünde "r" harfine doyuran tek şarkıdır. şarkıyı bulup dinlerseniz ne demek istediğimi anlayacağınızdan zerre şüphem yok.
 • sözlerini benim de bildiğimi şimdi fark ettiğim seda sayan şarkısı. nasıl ezberlediğimi de yazayım.
  o yıllarda galiba 1. sınıfa gidiyordum. yazı yazmayı yeni öğrenmişim. şarkı da baya hızlı gittiğinden seda söylerken ben de deftere yazmaya uğraşıyordum. güzel pratik oluyordu. aslında bunu şimdi bile ara sıra yaparım ama artık kalemle değil klavyeyle.

  edit: oha şarkı 96 yılında çıkmış. yani ben 4. sınıftayken. yok lan 4. sınıfta yazı alıştırması yapacak kadar tembel değildim. muhtemelen şarkıları karıştırdım.*
 • sol frame'de görür görmez seda sayan'ın ağdalı sesiyle beynimde çınlayan şarkısı. başlığı yukarda tutayım ki bir kaç kişinin daha sabahı sikilsin.
 • uzun yıllar sonra galatasaray ve fenerbahçe taraftarının aynı tezahüratta buluşmasını sağlayan, bundan 17 yıl önce çıkan şarkı. sanırım bu duruma seda sayan bile şaşırmıştır.
 • hiç beklemediğim bir anda karşıma çıkan, http://www.youtube.com/watch?v=cjusgnxefvw soros'un hocasını arıyordum nereye geldim amk.
 • sabah sabah bak gene içime dert olmuş şarkıdır.
  sözleri de yazayım sözlük muasır medeniyetler seviyesine yaklaşsın bu sayede de:
  sensizliği yaşarken
  nerelere gideyim
  herkes gülüp oynarken
  ben senin derdindeyim

  ah geceler sensiz geceler
  kabus gibi çöker geceler
  ayrılıklar vurur beni
  sabahları dar geceler

  kimbilir neredesin
  gel desem gelir misin
  seni böyle severken
  aşkımız hiç bitmesin

  mahsun yazmış, seda'da okuyalım demiş bulunmuş ki kendisine de yakışmış.
  sözler resmen ''nası yokluktayım belli değil, neremi neremi, arabada beş evde onbeş'' kıvamında, seda ablamda bayıla bayıla söylüyor.
  nasıl arzular içinde yanıp tutuştuğu belli değil, klibin sonuna doğru üzülüp kendi aramızda üç beş kuruş toplayıp gereken neyse yapılsın yalnızlığı giderilsin diyesimiz geliyor ama marjinal biziz.
  musibette biziz.

  fikir ol git lan.
 • her hafta düzenli olarak dinlediğim için yükselen youtube izlenme sayısından etkilenmiş olmalı ki yeni klip çekmiş seda abla. eski tadı vermiş mi? hayır. nerede o yaylar kemanlar, nerede bu cıstak cıstak. şarkı yavaşlamış ruhu çekilmiş.

  https://youtu.be/qdedcvjl7kw