• halkın seçmediği son cumhurbaşkanı değildir. kara propagandanızı bile doğru düzgün yapamıyorsunuz. kendisinden sonra cumhurbaşkanlığı yapan abdullah gül'ü nerenize soktunuz?

edit: burada "halk tarafından seçilmeyen son cumhurbaşkanı." şeklinde bir entry vardı. yazarı pek tabii silip gitmiş.
  • kendisine halktan kopuk denilince aklıma şu tweet geliyor nedense.

tanım: devlet adamı.
  • çomarın dünya görüşü "ulan kendi çoluğuna çocuğuna hayrı olmayanın millete ne hayrı olacak" tır..

burdaki manayı biliyorsunuz..

"daha ailesine malı götürtememiş, bize ne koklatacak amk" dır..

tipik ortadoğu çomarı, arap çomarı felsefesidir.

peki sen ahmet necdet sezer'in oğlunun kızının adını duydun mu?

yok..

hiçbir akrabasının kumar masasında fotoğrafını gördün mü?

yok..

ne gördün?

kırmızı ışıkta duran adam gördün..

market kasasında sıra bekleyen adam gördün..

oğlunun çankaya köşkündeki düğününde elektrik faturasını ödeyen adamı gördün..

peki şimdi sana soruyorum;

hergün yolda kırmızıda geçen, senin bıraktığın takip mesafesine dalan, markette kuyruğa kaynak yapmak isteyen , elektriği mümkünse kaçak kullanmak isteyen çççççooommmmmaaaaaarrrr, sever mi lan yukarıdaki gibi bir adamı..

aslında insan denen varlık sevmek için, seçmek için hep kendi gibi birilerini arar karşısında..

aha bunların sevdiği seçtiği de ortada..

nasıl sevsin adam ahmet necdet sezer'i..

adam kırmızıda duruyor.

çomar geçiyor.
  • iyi devlet adami, kotu siyasetci. bize lazim olan tarafi devlet adamligiydi zaten.
  • kırmızı ışıkta durduğu için değil memurun iş güvencesi uğruna kendisini cumhurbaşkanı seçen koalisyonla restleşebilecek demokratik kararlılığı gösterdiği için efsanedir. memurunu korumak için kriz çıkaran cumhurbaşkanından memurun iş güvencesini elinden aldığı için alkışlanan cumhurbaşkanına son 15 yılın hikayesi gayet matraktır.

vesayeti bitiriyoruz diye çıkılan yolda ortakların bozuşup savaş uçaklarıyla birbirlerine dalması falan çok komikli mevzular var.
  • tc'nin devlet adamlığı ağırlığını taşıyabilmiş sayılı adamlarından.

ve 'başlığı görünce öldü diye sevindim' diyen orospu çocukları kadar olmasın, hap kadar beyniyle onun bile başlığı altında gırgır yapmaya çalışan, beşinci sınıf komikliklerle harf israfı yapan, kafası anca o seviyede insanlar var. he yavrum, çağının elli santim sağ çaprazında, kırk mil sol çaprazında, yirmi adım altında, on metre üstündeydi.
  • tam bir halk adamıdır. onu daha cumhurbaşkanlığı döneminde bile çeşitli konser ve etkinliklerde görebilir yanına gidebilirdik. koruma ordusuyla dolaşmazdı. vatandaşla hep iç içeydi.

halktan kopuk demek biraz acımasızlık olur.
  • bankacılık sistemindeki sıkıntıları tespit edip ilgili denetim elemanlarını görevlendirdiği için ecevit ile çatışan, kendisine böyle bir yetkisi olmadığını iddia eden ecevite anayasal yetkilerini hatırlatan, kısa bir süre sonra bankacılık sisteminde oluşan kriz ile sonuna kadar haklı olduğu anlaşılan cumhurbaşkanı.
  • devlet adamlığı teriminin yaşayan son temsilcilerinden biridir. tavırlarıyla ülke insanının büyük bir kesiminin gönlünü kazanmıştır. tarihimizdeki birçok siyasetçiden farklı olarak cebini düşünmemiş, oğlu için çankaya köşkünde yaptığı düğünün tüm masraflarını (elektrik ücreti, yemek masrafı, vs vs ) devlete ödetmemiş, örtülü ödenekten ödememiş, hatta köşkün tüm çalışanlarına o gün izin verip onları da düğüne davet etmiş ve servis işi için yine cebinden karşılayarak bir başka şirket ile işi halletmiştir. böyle ahlakta insanlar zor bulunur... kıymet bilmek lazım(dı)
  • cumhuriyeti ortadan kaldırmaya yemin etmiş olan primatif canlıların ve gericilerin utanmadan yerdikleri gercek bir devlet büyüğü. bu adamın bu kadar eleştirilmesine şaşırmamak lazım neticede türkiye'ye birkaç numara büyük gelmiştir.
hesabın var mı? giriş yap