• doğrusu için:
    (bkz: a. k. partisi)
  • bu sözü zillet ittifakı, ihanet ittifakı gibi yakıştırmaları diline pelesenk etmiş olan siyasetçinin dile getirmiş olması da çok şaşırtıcı doğrusu.
  • recep tayyip erdoğan'ın 2009 yılında söylediği söz. 12

“...bizim partimizin kısaltılmış adı ak parti’dir, akp değil. akp diyenler, ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak, bunu edep dışı söylemektedirler, bu kadar açık ve ağır söylüyorum...

çünkü bizim yargıtay başsavcılığı’nda olan kısaltılmış adımız ak parti'dir. herkes bunu böyle yazmaya mecburdur. böyle yazmıyorsa bu edebe, adaba sığmaz. benim yasal olarak kısaltılmış adım neyse onu söylemeye mecbursun...”

amma velakin: (bkz: sözde iyi parti)
  • --- spoiler ---

akp diyenler, ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak,
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

siyasi etiği hiçe sayarak
    --- spoiler ---

iki lafından biri “cehape” olan(diğeri de zihniyeti’dir muhtemelen), ülkede bombalar patlayıp yüzlerce kişinin öldüğü günlerde 400’ü verselerdi böyle olmazdı diyen kişi etik metik demesin.

sonra dile getirince biz “vatan hayini” oluyoruz.

dedirtmeyin o zaman?
  • 2019 itibarıyla, dahil olduğu ittifak dolayısıyla kısaltması şu hale gelmiştir: mkahp
    (milliyetçi kalkınma ve adalet hareketi partisi)

şöyle bir kısaltma da mümkündür: amkhp
    (adaletçi milliyetçi kalkınma hareketi partisi)

bu kısaltmalardan biraz edep dışı kelimeler çıkaranlar olabilir bak.
  • akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
    akp
  • hepimizin bildiği üzere akp, adalet ve kalkınma partisinin kısaltmasıdır. ülkede adalet ve kalkınma kavramları tüketildiği için doğru bir önermedir. ak diyerek kendilerini temiz bir parti gibi göstermek istiyor olabilirler.
  • (bkz: akepe)
  • adaletin kısaltması "a", kalkınmanın kısaltması "k", partinin kısaltması "p"dir. her şeyiniz gibi, kabul ettiğiniz kısaltma bile yarım yamalak.

ayrıca adaletin de, kalkınmanın da, partinin de, memleketin de ırzına geçtiniz. akpsi.
  • milliyetçi hareket partisi mhp.
    cumhuriyet halk partisi chp.
    demokratik sol parti dsp.
    saadet partisi sp.
    öteki hdp.

ama adalet ve kalkınma partisi ak parti.

ya bi git.

öyle bir bastırmış ki milleti, bu kendince kelime oyununa herkes boynunu bükmüş.

muhalefet partilerinin başındakiler bile ak parti diyorlar, her yeri karanlığa bürünmüş oluşuma.

hiç inatçı biri değilim ama, hiç bir güç akp dedirtmekten vazgeçiremez beni.
hesabın var mı? giriş yap