• görsel
    sebebi buymuş. koskoca firmaya bug'ı feature diye nasıl yutturmuşlar vallahi hayret.
  • akbank'ın ekrana sığmayan logosunu gördüğünde; bankanın işlem genişliğini, hizmet kalitesinin büyüklüğünü, uzun ömürlü kullanımını anlayan varsa gelsin beni siksin diyorum.
  • revize yapmaya üşenmiş bir tasarımcının işgüzarlığıdır.
  • ben beğendim açıkçası. farklılık katmış.
  • sabancı grubuna ait bir bankanın; "göremediğiniz kısım, size geçirdiklerimizin yanında hiçbir şeydir" anlamına gelen logosu.

not: bu gruba ait hiçbir kurumun önünden geçmem. çünkü logoları ekrana sığmıyor (!)
  • üstteki boşkluğun alta göre fazla olmasının sebebi de üst tarafta arkaplanla aynı renkte "işlem, kalite, ömür" yazıyor olması(comic sans fontu ile) diye duymuştum. bilmiyorum doğru mudur.
  • ne zaman görsem, ne kadar beceriksizler bir logoyu bile düzgün yapamamışlar diyorum.
  • bir tasarım ancak bu kadar itici olabilir
  • herhangi bir yerde açıklama görmeden tahmin etmiştim çünkü marka iletişim stratejisi planlanan onlarca toplantıya katıldım. ajans geçmişi olanlar anlar da başka mesleklerden insanların verilmek istenen mesajı direkt olarak alması biraz zor. bu tarz logo manipülasyonlarını marka/ürün müdürüne kabul ettirmek de bir sunum başarısıdır.
hesabın var mı? giriş yap