• kaşıkçının elektronik saatini iphone ile senkronize ederek ses tuşuna basıp konsolosluğa girdiği ve böylelikle burada yaşadıklarını kaydettiği belirlendi. suudi infaz timinin kaşıkçıyı sorguladığı, işkence yaptığı, hatta öldürdüğü anlara ilişkin ses dosyasının saat tarafından kaydedilerek dışarıda nişanlısı hatice cengiz’in elinde olan kaşıkçı’nın telefonuna depolama alanı ıcloud’a aktarıldığı belirlendi. başkonsolosluğa girmeden önce nişanlı cengiz’e “eger çıkmazsan türk-arap medya derneğini ve yasin aktayı ara diyen kaşıkçı’nın içeride başına gelebilecekleri önceden sezip bu yüzden apple watch’ı kullandığı değerlendiriliyor. mit ve emniyet yetkilileri apple watch’tan dışarıdaki telefona gönderilen ses dosyasını açınca cinayet anını dinledi. bütün görüşmeler arapça bilen tercüman vasıtasıyla çözülüp analiz edildi.

diye bir haber dolasmaktadir...
  • hiiiiç uyuyamıyorum kuzum, sabaha kadar hep gözüm açık diyen annem için aldım.

öyle ki anneme kalsa evin içinde sabaha kadar hayalet gibi geziyordu.

açtım uyku analizini, bir de ne görelim hatun 4.22 dakika derin bi uyku çekmiş, 6 saat de hafif uyku.

2 gündür söylenmeyi kesti. yeni sızlanmalarını ve bahaneleri bekliyor olacağım ama akıllı saatten daha akıllı bi kızın var anneciğim.
  • belki kalp hastasıdır, nabız ölçüyordur.
  • dedi fakir yazar. sanane adamın parası. isterse benzin döker yakar sana giren çıkan ne?

edit: başlık başa.
  • günlük aktivite takibini yakın markaj altına almak.
  • madem bir amacınız yok 8000 lirayı neden saate veriyosunuz o zaman dalyaraklar?
  • lutfen; bilginiz yoksa, fikrinizin ustune oturun.

tesekkurler.

tanim: kar amaci gutmeyen aksiyon.
  • geçmiş zaman olur ki; ilk kol saati bulunur. kocaman saatlerden, duvar saatlerinden, tarih öncesi kum ve güneş saatlerine kadar varan süreçten sonra insanlar köstekli saat ve kol saati kullanmaya, yanında taşımaya başlamış. birileri demiş ki “yeaa hep gösteriş için ne lazım saat? şehir meydanında kocaman var.”
    bir diğeri demiş ki “ bunlar hep param var için”

yine seneler seneler geçmiş. bu kez dijital saatler ortaya çıkmış. yine birileri “ yeaaa ne o öyle yok kronometre var, yok ışık var. bunlar hep şekilci...” diye söylenmiş.

söylenen kımıl zararlıları her dönem var ve hiç bitmemiş ve bitmez.

çağı takip edin ve uyum sağlayıp, kullanın. onlar sizi takip etmeye her dönem devam edecek.
  • fakirler kudursun diye takıyorum ben. onların bir araya gelip paramın hesabını yapması hoşuma gidiyor.
  • cihaz ozelliklerinden ve piyasadaki app'lerle neler yapilabileceginden bir haber olan vizyonsuz yazarlari gostermis basliktir.

yeni saatler ekg cekip kalp rahatsizliklarini onceden uyariyor dostum haberin var mi?
hesabın var mı? giriş yap