• türkiye'nin kalkınması için gerekendir.

-kısa vadede, peşkeş çekilen bütün kurumlar devletleştirilmeli. bu kurumlar karlılık arttırmak için yönetim bazında özelleştirilmeli.
    -orta vadede bu devletleştirilen kurumlardan gelen gelirlerle ağır vergiler azaltılmalı. öncelikli olarak maslow ihtiyaçlar piramitinde fizyolojik ihtiyaçlardan alınan vergiler sembolik hale getirilmeli (bkz: %1) dangoz akpliler için açıklama; bunlar yemek, barınma, ulaşım gibi şeylerdir.
    -geçici olması gereken ve kalıcı olan vergiler kaldırılmalı (bkz: ötv)
    -çift vergilendirme kalkmalı (bkz: double taxation) (bkz: ötv'den kdv alınması)

ben sadece vergi bazında baktım olaya, çünkü türkiye'nin geriye gitmesindeki bir numaralı faktör vergilerdir.

edit: he bi de sırat'tan yavaş geçmemiz lazım, neme lazım cehenneme falan düşeriz; biz özelleştirdik çünkü türkiye'nin en çok kazanan kurumlarını. amına kodumun yobazları ya. şu kurbanlık hayvanlar laf anlar, bunlar anlamaz. yazık hayvanlara aq.
  • ülkeye hortumla su tutmak.
  • devletin en üst kademesindekilerin bugüne kadar aldıkları maaş toplamından fazla olan mal varlıklarına el koymak. kuruş kuruş izi sürülerek.
  • sizi bilmem ben iki rekat şükür namazı kılarım onca yıl sonra
  • yargıda torpille iş bulan, yandaş olan ve buna göre karar veren herkesi ibret olsun diye müebbet hapis cezasına çarptırmak ve işinde çok başarılı, dürüst, karakterli, ahlaklı, objektif, insanları ideolojisine ve inancına göre kategorize etmeden davaları sonuca erdirebilecek hakimler atamak olmalıdır.
  • sarayı kapatıp, fuzuli masrafları kesmek.

erdoğan'ın bilmem kaç odalı şatosunun ve avanelerinin günlük harcamaları kesilse ekonomik olarak rahatlayacağız zaten.
  • bütün siyasi fetö piçlerini toplamak.
  • eğitim müfredatını çağdaşlaştırmak.
  • sattıkları tüm kurumlar yine devlet malı olsun.
  • ak partisinin torpiliyle işe giren sülükler ile devletteki tüm yönetici kadrosunun çıkarılacak özel kanun ile işten çıkarılması, sabıka kayıtlarına hain olarak işlenmesi.
hesabın var mı? giriş yap