• bu ulkede ucretsiz diye birsey olmaz. sadece vergilerin birilerine kanalize edilmesi sahnesini ucretsizmis gibi gosterip halkın gozunden kacirmaktir. ucretimizi gunde 12 saat, 10 dolar karsiligina calisarak fazlasiyla oduyoruz.
  • zaten dağıttıkları kitabı hiç bir hoca işlemiyor, yetersiz buluyor, kaynak kitap almaktan telef oldu veliler.
  • alınan tüm yanlış kararlardan bir gün dönüleceğinin işaretidir. dostlar,yanlış kararlardan dönüşün ne kadarı akp'ye kısmet olur bilmiyorum;ama birçok konuda eski türkiye'ye dönmek şart.
  • ücretsiz ders kitabı dağıtımının ekmeğini
    iyi yediler. artık bir seçim getirisi kalmamış sanırım! sürdürmeye gerek duymamışlar.
  • benim ilgincime giden de şu oldu,

adam başlığı açarken bi uyulamaya sövüyor, bi sözlükte ses çıkmamasına sitem ediyor, bi uygulamaya sövüyor bi nası ses çıkarmazsınız diye bize sövüyor.

ses çıkardın öğrendik, şaşırdık, tepki verdik işte amk.

hababama döşenen ahmet gibi bizi itin götüne sokmaya ne gerek vardı?
  • 2003-04 arası dağıtımına başlandığında bizim okulda kitap yığını oluşmuştu. kamyon tutup sonraki dönem başı attırmıştı okul çok iyi hatırımda. ve o kitapları yıllarca hiç okumadık.

eski anadolu liselerinden birinden mezunum.
  • ilk, orta veya lisede ders kitabından ders işlendiğini hatırlamıyorum. ya kitaplar yetersiz ya da gerek yok.
  • kendi dönemim için konuşuyorum; milli eğitimin dağıttığı biyoloji kitaplarında bi sayfada x cümlesi varsa birkaç sayfa sonra -x cümlesi vardı. yani önceki sayfalarda yazılan cümledeki bilginin tam tersi. yine kendi dönemim ve kendi dönemimden tanıdığım diğer insanlar için konuşuyorum, lisede dağıtılan bu kitapların kapağı bile açılmazdı. müfredata uygun ders işlenir, ama bilgiler bize meb kitabı aracılığıyla değil de slaytlarla ya da hocalarımızın hazırladığı föylerle aktarılırdı. tamamen sözele dayalı derslerde bu kitapları kullanıyorduk evet. ama sayısal derslerin hiçbirinde, çok nadir zamanlar hariç bu kitapları kullanmadık.

liseye 2013'te girmiştim. hiç unutmam, 9. sınıfta tam 3 cilt matematik kitabı dağıtıldı, hepsi de birbirinden kalın. 1 kere bile o kitapları kullandığımızı hatırlamıyorum. yani dağıtılan kitaplar bi noktadan sonra kağıt israfı olarak gelmeye başlıyor. kitaplar ücretsiz diye bu kadar özensiz hazırlanıyorsa -ki kime göre ücretsiz, neye göre ücretsiz- ücretli hale gelir(se) ve yine aynı kalitede (kalitesizlikte) kitap dağıtılırsa ülkeye olan umudumun son parçası da yok olup gider
  • ikinci el kitapları üst sınıflardan yarı fiyatına aldığımız güzel günlere dönüyoruz demek!

teşekkürler akp, teşekkürler ülkeyi 30 sene geriye götürdüğün için. artık elde telekom, fabrika da yok satalım.
  • doğru karardır.
hesabın var mı? giriş yap