• akşam vakti yenen, genellikle günün son öğünü olan yemeğe denir.
    bir işi akşam yemeğinde konuşmak vardır, yemeğe çıkmak vardır, bunlar genellikle akşam yemeğinde yapılır, bazı durumlarda* lüküs restorana gidilir.
  • genelde tum ailenin bir arada olup yemek yedigi gunun son öğünü.
  • iş yemeği olarak karşımıza çıktığında kesinlikle aç kalınan öğün...
  • şeytan icadı yemek. 1 ay pas geçin bakın nasıl filinta gibi oluyorsunuz.
    (bkz: tecrubeyle sabittir)
  • yakin zamanda film olarak da gormek istedigim, sosyal iliskileri sorgulayan anna davis romani. yazarin ilk romani ayrica.
  • sevgili annemim yakarak bizi bu aksamlik mahrum biraktigi yemek,bulcaz bi çaresini artik ancak isin ilginci hem yemegi yakan kisi olarak hem de mutfaga daha yakin bulunmasi sebebiyle yanik kokusunu ilk almasi gereken kisi kendisi iken tutup beni suçlamistir yemegi yakmakla anne tabi bisey diyemiyosun..
  • 1. (bkz: michel tournier) romanı.

erkek: balıkçı. denizden ve balıklardan anlıyor.
    kadın: felsefeci. leibniz, kant, hegel ve heidegger okuyor.*

birbirlerine anlatacak hikayeleri ve dinleme isteklerinin bir araya getirdiği bu iki insanın önce tutkulu, sonra suskun ve daha sonra sabretmeye dayalı ilişkilerine veda etme yemeğidir romanın konusu. kadın ve erkek bu yemekte, birlikte oturacakları sözcüklerden yapılma bir evin yoksunluğunun farkına varırlar. gündelik yaşamın balçığına gömülmüş iki sazan balığı olduklarını fark edip; dağdan kopup gelen sel sularında yan yana titreşen iki alabalık olabilmenin yolculuğuna çıkabilmenin önemini fark ederler.

kitap ayrıntı yayınlarından.
  • diyet yapanların* şiddetle uzak durması gereken öğündür. yiyin tabi ben yemeyin demiyorum ama az yiyin.. hatta baktınız koşuşturma içerisinde unutmuşsunuz yememişsiniz direkt boşverin bu öğünü. ufak tefek şeylerle geçiştirin. son bir kaç zamandır akşam yemeklerimi saysam isveç diyetine kral sofrası gözüyle bakarsınız.

ha sonuç mu? 1 ayda 6 kilo.
  • yengen ne yerse sende ondan yersin diye cevap aldığım yemek...
hesabın var mı? giriş yap