• gerçek beyazlık. soydan geçen bir melanin pigmenti eksikliğidir. buhastalığa sahip canlıda kaş, kirpikler, saç, tüyler ten, her şey beyazdır. üzülünecek bi durumdur ve fakat belki de onlar bi işarettir, bi hediyedir bize, nereden bileceksin.

ortaokulda satranç turnuvasında, karşıma albino bi çocuk denk düşmüştü, ben çocuğu şaşkınlıkla incelerken çoktan şah-pat olmuş, elenmiştim. genellikle zeka düzeyleri normalden üstün olup, evlenmek istediklerinde köyden falan bi kız bulunup evlendirildiklerine dair duyumlar aldım. hepinizden çok aşk acısı çekerler.
  • (bkz: albino)
  • deride, saçlarda ve gözlerde boya maddesinin ırsi olarak yokluğu. 20,000'de bir insanda görülür
  • (bkz: albinoism)
  • resesif olarak gecen genetik bir rahatsizliktir. vucut melanin uretemez. bu nedenle vucutta ve bilimum killarda renk olmaz. bu kisilerin gozleri isiga karsi hassastir ve genelde pek iyi gormezler. bu nedenle da vinci code'daki albino katil silas basarili arastirilmis bir karakter diildir. eger katil, sniper falan kiralayacaksaniz albino olmayani daha makbuldur. bu rahatsizlik hakkinda bir suru yanlis bilgi ve onyargi dolasir etrafta. belki filmlerde genelde kotu adam olmalarinin sebebi de budur.

ozellikle etnik kimligin renkle ifade edildigi yerlerde bu rahatsizliga sahip olan insanlarin isi zordur.
    (bkz: salif keita)
  • ırkçı söyleme henüz malzeme olmamış bir genetik geliş. geronimo buna kısaca beyazlar diyerek tarihe geçmişti.
  • (bkz: steve albini)
  • hayvanlarda da görülen bir durumdur.

http://www.messybeast.com/albinism/albinism.htm
  • kelime olarak bir grup kalıtsal durum anlamına gelir. konu ile ilgili direk birinci kişiden http://www.alisengoz.com/?page_id=11 adresinden bir çok bilgi alınabilir okunabilir.
    (bkz: ali şengöz)
  • bu durumda olan insanların ensesinde akla hayale gelmeycek bir tehlike vardır eğer tanzanya'da yaşamaktalarsa. burdaki bilge(!) büyücüler ilaç yapmak ve altın madenlerinden daha bol verim almak için albinoların vücut parçalarını kullanarak bir toz elde ederler. her yıl onlarca albino bu yüzden saldırıya uğrar. şanslı olanlar sadece kollarını ya da parmaklarını kaybeder, şanssız olanlarsa canlarını.
    ey inanç ve açgözlülük! düş yakamızdan.
hesabın var mı? giriş yap