şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ama gerçekten inanılmaz seviyede..
 • başkanlık sisteminin olmaması.
 • 1/cinsel açlığın afrikasında yaşıyor oluşumuz.

  2/feminizmin dayattığı kalıplar ve benim erkekten neyim eksik diyen kadınlar da aldatmaya yöneliyor. yahu senin biyolojinle erkeğinki bir değil ki. kaç defa anlatacaz bunu?

  3/feminizm ve diğer faktörler erkekleri eskisi kadar baskın olmasına izin vermiyor. bunun yarattığı sorunlar evliliği bozuyor ve hem erkekleri hem de kadınları aldtamaya yöneltiyor.

  dün açık evlilikten bahsettim ekşiciler hoş karşılamadı ama aldatmaya getirilebilecek en iyi çözüm açık evliliktir.
 • instagram denen fuhuş yuvası.
 • iradesizlik, başka hiçbir açıklaması yok.. kadını ya da erkeği duygusal ya da fiziksel tahrik edebilecek dış unsurlar elbette olabilir, olacaktır da ama irade diye de bir şey var arkadaşım.. yasak olan çekicidir evet ama kafan çalışıyorsa başını sonunu düşünürsün önce..
  bir de aldatmak çok havalı bir şeymiş gibi davranır oldu herkes, ortamlarda anlatmak için yapan da var.. özeniyor millet galiba, ne bileyim..
 • öncelikle (bkz: hayırlı forumlar)

  egolar artık o kadar parça pinçik ve irin dolu ki, komplekslerse zincirlerinden salınmış.. bu devirde insan kandırmamak artık en kibar ifadeyle zekasızlık örneği olarak görülüyor. bu çıldırışın sebepleri için "nalet olası kapitalizm"e işaret ederek en heyecanlı yerinde yazmaya son veriyorum.
 • sosyal medya, alternatif fazlalığı, alternatife ulaşmanın da kolaylaşması; ayrıca kadınların eskisi kadar mutaassıp olmayışı... eskiden kadınlar fren görevi görüyorlardı. artık o da yok yani.

  bir de toplumun bir kısmı online aldatmayı aldatmadan saymıyor. "ne var canım, kadınla iki muhabbet ettik" deyip geçiyor adam. sanal seks de var tabi, et ete değmediği için günah sayılmaz.
 • -yengeye baldıza sarkılan türk dizileri,
  -internetin yalnızca bel altına hizmet edecek şekilde kullanımı,
  -evlilik programları,
  -feminizm

  evet feminizm. uzun süredir takip ediyorum, aldatma haberlerinde aldatan evli bir erkekse feministlerin yorumu "erkek işte, hepsi aynı, çükünden asmak lazım, alayınız geberin" vs. şeklinde oluyor. ama haberin kahramanı evli bir kadınsa "kadını erkeği yok bu işin, karakter meselesi" deyip geçiyorlar.
 • (bkz: fetö)
 • bence üç adımı var bunun.

  1- iletişim kurmanın inanılmaz kolaylaşması... mesela eskiden karşı komşunun kızına/oğluna ulaşmak zorken şimdi alelade bir chat sitesine girip bir günde onlarca insanla tanışabilirsiniz.

  2- insanların gitgide kibirli olmaya başlamaları ve beklentilerini çok yükseğe çıkarmaları... bu özellikle birinci ile birleşince anlam kazanıyor. hani elinizde bir sürü seçenek var ve siz her istediğinizi tek kişide toplamak "the one"ı bulmak istiyorsunuz. ama öyle biri yok. e siz de bütün özellikleri bulamadığınızdan arada, eksik kalan özellikler için aldatma seçeneğine başvuruyorsunuz. yeni bir kişi ile ruhunuzdaki eksik yan tamamlanıyor. ama halihazırdaki kişiyi bırakıp ona da gitmiyorsunuz çünkü o da genel toplamda "daha iyi" değil. sadece tamamlayıcı.

  3- günümüz ahlak anlayışının yukarıdaki hareketleri normalleştirmesi, sadakat ve güven kelimelerinin içinin boşalması, post-modernizm adı altında aldatma hareketine karşı vicdanlarımızın susması

  her türlü şeyi bu üç adımda değerlendirebilirsiniz. kolay gelsin.