• fm '16 , mart 2022 den bildiriyorum. kendisi psg nin 26 mn euro luk transferi.

tanım: atalanta nin '99 doğumlu 192 lik stoperi.
  • dünkü inter-lazio maçında 1 gol 1 asist yapan sol ayaklı stoper. attığı gol kaleye 25-30 metre sol ayak sert plaseyle iğne deliğinden attı. yaptığı asist de muz orta. bir stopere göre aşırı teknik bir oyuncu ilerde mevkisi evrilirse şaşırmam.

guardiola yakında alır bunu takımına. sol bek - sol stoper - mdo hepsini oynar. sakatlık yaşamazsa 1-2 sene içinde premier lig'in top 5 takımların birinde görürüz.
  • atalanta altyapısının mahsulü olan italyan stoper. muhtemelen kendi jenerasyonunda ayağı bu kadar temiz bir başka stoper yok. eliyle atar gibi 70 metreye ayağa top atıyor herif. birçok maçta ivan perisic ile birlikte sol kanadı otobana çeviriyorlar. yakın tarihte büyük bir transfer yapması şaşırtmaz.
  • biraz abartacam ben :) messi ve ronaldodan sonra ballon dor ödülünü kim alacak sorusuna cevap olabilecek kalitede bişey bu. yeter ki biraz da şansı yaver gitsin
  • pep guardiola bunu nasıl almadı şaşırıyorum. bu güne kadar gördüğüm ayağına en hakim stoper. defans özellikleri ve fizik kalitesi de muazzam. bir gün transfer olursa en pahalı defans oyuncusu olması muhtemel.
  • virgil van dijk in elinde bulunan , savunma oyuncusuna odenen en yuksek bonservis ucreti rekorunu kıracak olan futbolcu

edit: imla

edit 2: pardon beyler rekor harry maguire malına aitmis , iste bu rekoru 100 m ustune tasıyacak
  • inter milan'ın 17/18 sezonunun başında 8 milyon € ödeyerek kadrosuna kattığı ve önümüzdeki sezonu parma'da kiralık olarak geçirecek olan wonderkid.
  • inanılmaz bir kesici. şu anda devam eden atalanta maçında topu bir radar gibi takip edip müdahalelerini müthiş bir zamanlamayla yapıyor. hayranlıkla izlediğim savunma oyuncusu.
  • 10 sene içinde dünyanın en iyi stoperi.
  • çok temiz bir ayağı var bu elemanın. uzun pasları olsun, soldan bindirip açtığı ortalar olsun gerçekten bir stopere göre mücevher
hesabın var mı? giriş yap