• filmin bir sahnesinde sacha baron cohenin diğer tiplemesi olan borat görünmektedir kazakistan devlet başkanı olarak ...
  • bolca ince espri maahiyetinde detay içeren film.odasındaki bütün eşyaları bir kutuya sığdırıp götürmesi gibi...gözlerden kaçmış olabilecek bir detay da disko sahnesinde julie'ye sarkan elemanın ali g olmasıdır.
  • geçen yine aklıma düşen sanat eseri, şaheser.

uzun zamandır düşünüyordum, acaba şimdi yine izlesem güler miyim, zamanında bende yarattığı etkiyi kendimce küçük görür müyüm diye.

hayır, hala komik, hala şaheser.

--- spoiler ---

-kontağı çevirip göndersin
    -.....
    -kaltağı semirtip becersin!

--- spoiler ---

bunun türkçe dublajını yapan ekibe selamlar olsun!
  • eglencelik çıtır çerez film. çok da sıkıcı değil ayrıca
  • göçmenlik sorunu hakkında deli fikirler verir.

ali g nin lordlar kamarasındaki teklifi aşağı yukarı şöyle birşeydi.

-şimdi bu insanlar buraya gelmek zorunda demi iş güç vs.. konulardan, ama nedense genelde kadınları fahişelik yapıyorlar.ülkede zaten büyük bir sorun bu güzel fahişe bulunmuyor artık.bence sadece kadınları kabul edelim hemde güzel olanları diğerlerini topluca sınırdışı edelim ne dersiniz beyler sizcede uygun değil mi?

-lordlar kamarasındaki elemanların hepsi birbirine inceden bakar ve yasa kabul edilir.
  • fethiye'de bir dönerci dükkanına biraz hatalı bir şekilde de olsa ismini vermiş olan film.

http://goygoycu.blogspot.com/…doner-sektorunde.html
  • ali g 'nin interviewları kadar komik olmasa da, ara sıra eğlendirebilen bir film.

elektriklenme sahnesi hoş.
  • bu kadar az entry olmasına şaşırdım. sacha baron cohen'in the dictator ile birlikte en komik filmi. ayrıca dublajlı hali orijinalinden daha komiktir.
  • ergen mizahı yapılan bi film. gülmedim desem yalan olur ama metroda falan izliyoruz telefonu gözümüze sokmamız gerekiyor, çok gereksiz +18 var ali gnin cihazının dans etmesi gibi falan. aradığım mizah bu değil, ingiliz komedisini zaten sevmiyorum, abartılı sahneleri sevmiyorum ama türkçe dublaj ekibinin başarısı için izlenebilir. 2/10
  • ali g'nin ingiliz parlamentosuna girip oldukça yükseldiği (bkz: get high) , yarısına kadar izleyebildiğim, komik sahneler olsa da sinema ya da film olarak adlandırılamayacak kayıt.
hesabın var mı? giriş yap