şükela:  tümü | bugün
 • dış mihrakları kudurtan türk birliği fotoğrafı.

  --- spoiler ---

  almanya'da yetişen ve tüm kariyerlerini bu ülkede yapan üç ünlü türk futbolcu, ingiltere'de akp genel başkanı ve cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile fotoğraflar çektirerek bir anda almanya gündemine girdi. özellikle ülkenin en çok izlenen ve en etkili haber sitesine sahip der spiegel habere geniş yer verdi. mesut özil, ilkay gündoğan ve cenk tosun'un, erdoğan'a ingiltere'deki seçim toplantılarında formaları eşliğinde fotoğraf çektirerek destek vermesi tepkilere neden oldu.
  --- spoiler ---

  https://odatv.com/…ldirtan-fotograf-14051836_m.html
 • fotoğrafi bir alman arkadaşıma attım hemen çıldırmaya başladı acil yardım please..
 • almanyada'ki amcamı aradım napıyonuz diye, tayyip'in topçularla fotoğrafını gören almanlar çıldırdı, sokaklara bira döküp milka ineklerini dövüyorlar dedi. kesin bilgi yayalım.
 • siz dalga geçiyorsunuz fakat almanya'nın ve avrupa'nın en büyük gazetelerinden biri olan bild gazetesinin resmi sitesine girerseniz bu haberin sitenin ana sayfasında büyük bir yer kaplayarak yayınlandığını görebilirsiniz.
 • çıldırma var evet ama o "bizi artık salak yerimn koyup ülkenizde reklam yapmayın" çıldırmasıdır..
  dağılabilirsiniz..
 • alman sitelerinde gerçekten de kuduz çomarların ağızlarından salyalar saçtığı fotoğraf.

  avrupa'nın insan kalitesi en düşük ülkesi, bu çocuklar size ne etti? şu adamı ve partisini günahım kadar sevmiyorum, buna oy verenlere de saygım azalıyor da, şimdiye kadar ne yamuk yaptılar size? haa, bir de şu ilk ikisi alman marşını söylemiyordu, değil mi? bizim ardalar, volkanlar, emreler gibi popülizm yapıp, taraftarı boşa gaza getirip sonra da sahada yokları oynasalar ne güzel olurdu, değil mi? istiyorsanız bir tane daha aynı karakterde topçu bozuntusu yetiştirip size göndeririz.

  ne yaptılar?
  reus gibi ehliyetsiz araç mı kullandılar?
  grosskreutz gibi ırkçılık skandallarına karışıp yerlere uluorta mı işediler?
  gece hayatına mı atıldılar?
  kumara mı bulaştılar?

  hiçbiri.

  işinde gücünde, çalışkan ve efendi çocuklar. hatta çoğu alman oyuncunun yapamadığını/cesaret edemediğini yapıp dış dünyaya açıldılar. onlar gibi yerinde saymaktansa, kendilerini geliştirmeyi seçtiler.

  umarım ilk ikisi alman milli takımından istifa eder. sırf bir fotoğraf yüzünden hakaretlere uğrayacaklarsa, almanya onları hak etmiyor.

  edit: türk kökenli oldukları için değil, tipik alman aptallığını gözler önüne serdikleri için hunharca yazdım. suriye, ırak, çin, rus, japon vb. asıllı olsalar yine aynısını yazardım.
 • belki bizde türkiye'nin bütün kaynaklarını sömürüp, türk vatandaşlığını kullanıp daha sonra esad'la fotoğraf çekilen suriye'lileri görürüz ilerde.