24 entry daha
  • bir yaraya derman olmayacağı gibi durduk yere vize uğruna kendini afişe edenlerin hayır'cı terör örgütü üyeliğinden kodese girmelerine sebep olacak öneridir.
  • hayır nasıl ispatlıycaz şu oyu verdim diye. oy pusulasını sandığa atmadan zarfa koyup alman büyükelçiliğinemi getirecez.allahtan böyle durumları düşünecek eylemlerde bulunmadım, bulunmayacağım.
  • avrupa'nin icinde donen ilginc tartismalari gosteriyor. aslinda iyiye isaret. turkiye gibi, son derece geri bir ideolojik ve siyasi akimin pencesindeki bir ulke soz konusu oldugunda ne yapilmasi gerektigi konusunda kafalarinin karismasi iyi bir sey.

zira gericilik turkiye'ye mahsus olmadigi gibi, turkiye'de de ilerici insanlar var, suudi arabistan, suriye, ve ırak'ta da var mesela.

dolayisi ile, yapilmasi gereken tum dunya'daki ilerici insanlarin dayanismasi, en azindan birbirlerine deneyimlerini aktarmasidir. ancak bu ulkeler ve devletler uzerinden olmaz, ulkeler ve devletlerin otesinde bir caba ile olur.

bugune kadar bunu yapma yonundeki tek, son derece zayif adim, sosyalist partilerin kurdugu enternasyonallerdir. ancak bu organizasyonlar ozunde ortak hareket amaci ile degil, deneyim paylasimi amaci ile kurulmus organizasyonlardir, bunun bir adim otesine gecmek sart.
  • ana fikri yüzde 51,41'in yanında yüzde 48,59'a sahip kesimi harcamayalım olan hede.
  • birinin evet ya da hayır dediğini bilmek için birkaç kriter var.

- memleket ve ikametgah (evet oranına göre ayrıştırma yapılabilir)
    - eğitim seviyesi ve okuduğu bölüm (doktorla, imamı bir tutmayacakları kesin)
    - çalıştığı iş (burası önemli, memuriyetse evet deme ihtimali yüksek olacak çünkü)
    - kadınlar için türban, erkekler için saç sakal uzunluğu, küpe, piercing)

yani çok da zor değil. inanın bunlar ilk akla gelenler. şuan herhangi vatandaşın birkaç soruyla %80-90 civarında bilme oranına sahip olarak evet ya da hayır dediğini kestirmek çok basit.
  • alman kaynağından google translate vasıtasıyla anlayabildiğim kadarıyla birkaç alman vatandaşının yorumlarını çevirdim.

-evetçilerle takas olabilir, bizim değerlerimizi benimseyen batılı-seküler kesim daha az çocuk yapma eğiliminde olacağından denemeye değer olacaktır.

- gabriel'i kim dışişleri bakanı yaptı ?

- erdoğan'ın keyf-i idare kurbanlarına belli bir noktaya kadar vize özgürlüğü tanınabilir. ancak sadece geçici olarak. aksi takdirde bütün türkler 48% 'lik kesimden olduğunu beyan eder.

- bunu karşılayacak kadar büyük bir anaokulu berlin'de yok.
  • bugün belçika'da gent şehrinden bruksel'e giden trende evetci olduğu her halinden belli 6-7 başörtülü türk teyze, hayır dediği her halinden belli modern görünümlü türk teyzeyi yolacaklardi trende nerdeyse. üstelik yanlarına birkaç arap baciyi da almışlar, bak araplar bile bizim tayyibimize hayranlar, eskiden bir çuval makarnaya muhtactik makarnayaaa diye soylendiler.

diyeceğim o ki, avrupalıların dillendirmeye başladığı gibi türkiye'ye iade başlamadan buralara gelmek haram bize.
  • adam ciddi ciddi nasil hayir oyu verdiginin ispat edilebilecegini yazarak destek olmus bu sacmaliga. sonra koyun diyince kiziyorsun ama elalem resmen anana kufrediyor.

git arkadasim, git ve gelme geri. almanya cok sey kazanir seni almakla.

tanim: deli sacmasi.
  • gerçekleşmesi halinde, berlin in berlin stilinde kutlayacağım öneri.
26 entry daha
hesabın var mı? giriş yap