• 1984 yılında izmir'de* doğdu. ted aliağa koleji'ni bitirdi. aynı yıl dokuz eylül üniversitesi güzel sanatlar fakültesi sahne sanatları bölümü dramatik yazarlık ana sanat dalında tiyatro öğrenimine başladı.
    varlık'ta yayımlanan ilk şiiri 'hurma ağacı...', 'erdişi' adlı dosyasıyla 2004 yaşar nabi nayır şiir ödülü'nü kazandı*.
    2005 suat taşer kısa oyun yarışmasını kazandı. 27 mart 2006 dünya tiyatrolar haftası'nda 'zifir ile şevder' adlı oyunu izmir özdemir nutku sahnesi'nde sahnelendi.
    'ben şahsen biraz kadın' 2006 suat taşer kısa oyun yarışmasını tekrar kazandı ve 27 mart 2007'de sahnelenecek.
  • "allah bir amenna
    sen sıfır"
    cinselligini cesurca ifadelerle siirine yediren, lale müldür ve murathan mungan dan yararlandigi acikca belli olan sair.
  • etkileyici, cesur, sozunu sakınmayan dizelerin, ilerde de hatirlanacak; turk siirine katkısı olacak gibi gozuken sairi.

(bkz: ilgiyle izliyorum)
    (bkz: helal olsun)
    (bkz: akil yasta degil bastadir)
  • mistik şair.belli ki tasavvuftan da haberdar."kıblenüma" isimli şiiri gerçekten harika.alperen yeşil cesaretiyle dikkat çekiyor herşeyden önce.kullandığı dilin duruluğunu da eklemek gerek.louis aragon,murathan mungan,hilmi yavuz,behçet necatigil,seyhan kurt ve attila ilhan'ın etkilerine rastlamak mümkün.okunmaya değer bir şair alperen.
  • mezun olur olmaz; suat taşer ödülünü, babamın gölgesi ya da hazar'ın dibi' adlı oyunuyla üçüncü kez kazandı.
  • son zamanlarda okuduğum en sıkı şiir kitaplarından birini, erdişi 'yi yazmış genç şair. devamını bekliyorum, bekliyoruz bir avuç şiirsever olarak.
  • "etmedik dua bırakmadım
    dön gel, yokluğun kara su"

şu güzel sekiz kelimenin sahibi şair. daha ilk şiirindeyim ama güçlü bir imajı var. okudukça bakalım goncası nasıl açılacak?

edit: erdişi kitabını henüz bitirdim. aşırı erotik bir dil kullanıyor aynı zamanda uhrevi, tasavvufi bir dil de. yatağın içinde oynaşırken bir anda sanki ibadete çevriliyor şiir. bu bakımdan oradan oraya... lakin örgü çok sağlam. cinsel tercihi homoseksüel olabilir şairin ama gerçekten bir şair. yazdığı yazıkları tam olarak şiir. ve bu kitap 19 yaşında iken çıkmış. o kadar genç yaşında böyle bir eser çıkarabilmesi hayranlık uyandırıcı.
hesabın var mı? giriş yap