şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başka ülkeler uzaya ne göndereceklerini şaşırmış, kimisi de yapay zeka olsun ,tıpta devrim olsun farklı yönlerden gelişmişliklerine gelişmişlik katıyorken, türkiyem bu tür şeylerden çok uzakta kaldı. sakız çiğnemek olsun, bir yerlerimize su kaçırmak vb. sorular ile çok fazla zaman harcadık ama artık yeter. türkiyemi şaha kaldıracak bu ar-ge'nin başında olmaktan dolayı kıvanç duyuyorum ve hepinizin alternatif "......." orucu bozar mı? sorularınızla bir tuğla koymasını bekliyorum! çünkü öğrenmek cevaplarla değil, soru sorarak gerçekleşir. ilk soru da benden gelsin o zaman:

  sexting orucu bozar mı? çünkü içinde seks var, mesela
 • göte böcek kaçması mesela bozar mı?

  havalar güzel, millet gidiyor çimlere falan oturuyorlar, sahilde takılıyorlar vs. olur mu olur.
 • ilginç bir şekilde çoğu müslümanlar değil ateistler tarafından sorulan sorulardır.

  yoksa ateistler oruç mu tutyor da ıslak parmağın makata girmesinin orucu bozmasıgibi sorular sorulup başlıklar açılıyor.

  tamam kendini parmaklama fanteziniz var anladık da sanki bir ay parmağınızdan mahrum kalıp oruç tutacaksınız.
 • muhterem hocam, yemeksepeti.com'a giriş yapmak orucu bozar mı?
  not: sadece dönerlere bakıp hemen çıktım.

  bu tip sorulara en çok rahmetli yaşar nuri öztürk hoca tepki gösterirdi.
 • kulağımda iltahap oldu. doktora gittim damla verdi. hayatımda ilk defa kulak damlası kullanacağım. tr de de değilim dil problemi yüzünden doktorlada tam anlaşamadım. ingilizce bilenede tekrar gitmedim çünkü bi antibiyotikle damla recetesi alıp çıkma derdindeyim zaten. googleda aratıyorum. kulak damlası nasıl kullanılır diye... konuyla ilgili içeriklerin %90 ı kulak damlası orucu bozar mı diye ? ulan nası kullanıyoruz dibine kadar sokayım mı yukardan mı salayım kaç damla yok. orucu bozar mı ?

  bozmuyor bu arada orada bağlantı yok gırtlağa geçmez yani...
 • yenen jartiyer, don, sütyen vs. yemek orucu bozar mı? sonuçta bunlar yiyecek değil giysi. muallakta kaldım.