• on sene sonra batma ihtimali amerika'nın batma ihtimalinden yaklaşık yüz kez daha yüksek olan bi ülke vatandaşının öngörüsü.
  • zihindeki temenninin dile mantıksızca vurmasıdır.ben çocukken, yukarıdaki sebepler ve artı olarak bir sürü ileri sürümden dolayı, "amerikanın en fazla 4 senesi var, bak görün 4 seneye dağılır" deniyordu, benzer rakamlarla, aradan 25 sene geçti malesef bir şey yok.aslında malesef demek pek doğru değil, ırkı inanışı rengi ve cinsel çeşitliliği ne olursa olsun 400 milyon insandan bahsediyoruz.neden bu kendini "süper güç" ilan eden ülkeden nefret ediyoruz? çünkü bütün dünyaya teror saçıyorlar, yalanlarla pislikler saçıyorlar, sadece tüketiyorlar hemde her şeyi, firavundan yani o zihniyetten farksız.abd' liler yada yandaşları nefret edenler ve karşı olanlar için kedi- ciğer ilişkisi benzetmesinde bulunuyorlar, durum öyle değil, bu ülke haktan bahseder sokak ortasında polisleri insanları katlederler, masumiyetten bahsedip her yere saldırırlar sorulunca ilk o vurdu derler ki bu da haklı çıkma kirli oyununun parçasıdır bahaneler üretilir ve sonuca gidilinir hesapta dünyadan terörü silme adına, dürüstüz derler hep çalarlar ( daha ne kadar anlatayım araştırın görmüyorsanız). dünyada ne yazıkki bu densizliğe "dur" diyecek bir ülke bir güç yoktur, çünkü bu şerefsizler, adiler ama diğer taraftanda mükemmel şerefsizler, olası her olumsuzluk için "z" ye kadar planları yani panzehirleri vardır. ben belalarını bulacaklarını ama bunun doğal yolla olacağını sanıyorum, hiç bir şey kimsenin yanına kalmaz, dediğim gibi ben bu zihniyete bu yöneticilere karşıyım, milyonlarca kişinin ölmesini yada mahvolmasını istemem.
  • yaklaşık 30 yıldır 10 yıl içinde batan tek ülke !
  • birkaç ay önce fed başkanı bir açıklama yaptı ki sadece açıklama yaptı adam. istanbul'da borsanın nevri döndü hala daha toparlanabilmiş değil. bu amcam da karşısında ağzı açık kendini dinleyen avarelleri bulmuş, bol keseden sallamış. abd 10 sene sonra batsa da biz hangi bilim teknik ekonomik vizyonla, yetişmiş eleman gücüyle onun halefliğine soyunacaz diye soran yok. arkadaş bu ülke kendi gözlemevindeki dandik bir teleskobu rusya'dan izin almadan kullanamıyor daha zira onu bile üretecek kabilyetimiz olmadığı için herifler sadaka niyetine vermiş. ne dünya liderliğinden bahsediyon.
  • (bkz: ziyaa ziyaa)
  • yiğit bulut tarzı bi tahmin.
  • ben bu konuşmada en çok "perişan" kelimesine takıldım. biliyorsunuz avrupa'da finansal krizin en yoğun yaşandığı dönemlerde de bu "perişan" kelimesi kullanılırdı.

arkadaş, adamların yıllık ürettiği değer (bkz: gsyh) bizim kaç katımız, yılların varlık birikimini bir kenara bırakıyorum bak; biz neyle uğraşıyoruz.

tanım: herhalde kutuplardaki buzullar eriyecek de okyanus kenarında şehirler su altında kalacak şekilde gerçekleşecek olay.
hesabın var mı? giriş yap