• artık sadece yüzünü gördüğümde bile yarılır hale geldim. resmen dünyanın en komik adamı lan bu.
  • 2005 ten beri saturday night live bünyesinde olan komedyen, oyuncu, skeç yazarı. the lonely island ın asıl elemanı. dick in a box, jizz in my pants gibi şaheserlerden sonra iyice takipçisi olduk, hadi bakalım.
  • dunya nufusunun yuzde 10'u bu adam gibi olsa rahat yasanasi sokaklara sahip olurduk.
  • kendisi, rüyamda görmemin akabinde altın küre kazandı ne o bunun farkında ne de jüri farkında.

kırmızı halıda 'en iyi aktör' e aday olmasıyla ilgili "ay bana aktör diyorlar!" diye eğlendi ama ödül almaya giderken fırsattan istifade leonardo di caprio'nun da elini sıktı. gözümden kaçtı sanmasın.
    açın bu çocuğun önünü.
  • aşırı çekici bulduğum aktör.
  • melissa fumero'nun 38 yaşında olduğunu öğrenmem akabinde merak edip yaşına baktığım 41 yaşındaki aktör. biri 38 biri 41. ben 26 yaşımda bu adamdan daha yaşlı gösteriyorumdur herhalde.
  • bu adam benden kaç yaş küçüktür acaba diye bakarken benden 15 yaş büyük olduğunu öğrendim. yuh.
  • artık akademi'nin oscarları sunması için davet etmesi gereken insandır. b99 yürümüş, herkes seviyor, 2014 emmy başarıyla tamamlanmış. ekim olmuş hala ortada host yokken kaç senedir vasatken bir andy samberg haberi gelse ne güzel olur.
  • aşırı müthiş, pıtırcık bir adam bu. ekşide bile 8 sayfada yalnızca bir adet olumsuz yorum var hakkında düşünün, o kadar sempatik biri işte. *

hakkında bildiğim iki üç şeyi yazmayı borç bildim nedense. belki vikipedi okurken ciddiyetten sıkılan, ama az çok bu adamı merak eden birileri okumak ister diye. güncel olarak 42 yaşındadır,* berkeley, kaliforniya'da doğmuştur. asıl doğum adı david imiş fakat küçükken kendi kendine ismini andy koymak istemiş. * küçükken ortamlarda, okulda vs. bayağı komikliğiyle ünlüymüş zaten. hatta brooklyn nine-nine'daki rol arkadaşı chelsea peretti ile burada, çocukken tanışmışlar.

aynı zamanda asıl sektöre atıldığı, birlikte kurdukları the lonely island üçlüsüyle de yine doğduğu yerde tanışmışlar, onlarla da çocukluk arkadaşlarıymış.* andy'nin de aralarında olduğu bu üçlü tamamen zevk olsun diye absürt komedi tadında kısa skeçimsi videolar çekmeye başlamışlar. bu videolar ve kurdukları thelonelyisland.com sitesi ile dikkat çekmişler. jimmy fallon'la da bağlantı oluşmuş. andy samberg de tam burada, gruptan kamera önünde olmasına karar verilen kişiye dönüşmüş ortak alınan bir kararla birlikte. jimmy'nin önerisi ile snl için seçmelere girmiş, hatta jimmy fallon taklidi ile kadroya giriş yapmış. *

bundan sonrası da onu tanıdığımız güzel kısma tekabül ediyor. snl'de lonely island ile yaptığı comedy hip-hop tarzı şarkılar ile bayağı zirveye tırmanıyorlar. lazy sunday isimli klip skeci henüz youtube ünlü değilken bir şekilde youtube'a yükleniyor ve snl'in yayımlandığı gece klibi izleyip, daha sonra bir daha izleyemeyeceğini düşünen insanlar internetten bu klibi bulunca bayağı sevinip, izleyip izlenme sayısını aşırı şekilde yükseltiyorlar.

hatta youtube'un yayılması ve video çekip paylaşma fikri lazy sunday yüzünden ortaya çıktı diyenler var fakat bilemiyorum tarihin bu karanlık kısmını.* daha sonra 1 haziran 2012'de snl'den ayrılıyor. 2013'te joanna newsom ile evlenip aynı zamanda b99'a başlıyor.

şimdi ben bu adam hakkında neden bu kadar uzun bir entry yazdım? çünkü pozitiflik saçıyor. komedi unsurları aslında herkese güzel gelmeyebilir. bana kalırsa absürt, sakarlıklar, komik mimikler, kalıplaşmış ama güldüren komik replikleri, dorky tavırları seviyorsanız bayılırsınız bu adamın mizahına. * belki bu entry sayesinde keşfeden olur diye yazmak istedim. merak eden varsa izlenebilecek, ya da herhangi bir yerde izleyip güldüğünüzü fark ettiğiniz için daha fazla şey izleyeyim diyen varsa bildiğim birkaç içeriği buraya bırakmak isterim.

bunların dışında tli'ın klipleri ve çok eski skeçleri var* * , aynı zamanda yalnızca andy'nin oynadığı snl skeçleri de mevcut. onlar da güzel bence, hepsi izlenebilir.

yer aldığı bazı filmler/diziler: hot rod (tli ile yapılan komedi filmi), celeste and jesse forever (dram filmi), cuckoo (ingiliz yapımı sitcom), brooklyn nine-nine (amerikan yapımı sitcom), popstar: never stop never stopping (sahte belgesel/müzikal komedi), 7 days in hell (sahte belgesel), tour de pharmacy (sahte belgesel), palm springs (bilim kurgu/romantik komedi)
  • 1978 doğumlu olduğuna inanamadığım bebek yüzlü, güzel enerjili amerikalı oyuncu. brooklyn nine-nine ile tanıştığım kahkaha tufanım... gülüşü yeter. ehehe
    kaş catmalari bana j.d. -scrubs'ı hatırlatır. mimikleri asla sırıtmaz ve izlerken rolüne kaldırırsınız kendinizi.
    ayrıca netflix'in 2020 nisan sonu itibariyle yayınladığı yeni amerika dizisi "never have i ever"in 6.bölümünde seslendirme bizzat kendisine aittir. sesini duymak gülümsetti.
hesabın var mı? giriş yap