• diğer şehirleri özlemeye** benzemez...zira ankara'da bulabileceğiniz huzuru, dinginliği başka bir şehirde bulmak zordur*...ankara'da doğup büyüyen insanlar başka şehirlerin (özellikle istanbul'un) adrenalin yüklü hayatından sadece ankara'ya kaçarak kurtulabilirler...
  • yeterince istanbulda kaldiktan sonra, ki bu yeterince kisiden kisiye farklilik gosteren bir katsayi ile hesaplanir, ankara ozlemi de bambaska bir sekil alir... cok ileri durumlarda*, ankarada zaman gecirmek gittikce zorlasir*, gidene kadar dilden dusmeyen ankarayi ozledim lafi anlamsizlasir - illa da bir sehir ozlenecekse, cumlenin orta yerine istanbul duser...
  • ankarayı özlemek yaşamı özlemektir..gözünü açtıgın dünyayı özlemek..özel anları, eglenceleri, gözyaşlarını, sakaları, sıkıntıları, sevinçleri, benligi ve yalnızlıktan uzak zamanları özlemektir..
  • her an yaptığım şey....
  • amina goyim ankara seklinde cinsel bir ozleme de konu olmus basligi bulunan ozleyis.
  • nev'i şahsına münhasır bir özleme çeşididir ki, şehre ait bir imge (köprü, deniz, dağ, tepe, minare, gölge) ile şekillenmez, bu kentte yaşananların bıraktığı lezzet ile görselleşir.
  • samimiyeti özlemektir...içtenlikle ağlayabileceğin bir insanı bulmayı, güvenmeyi, dostum diyebilmeyi özlemektir...
  • olmaz demeyin sansinizi deneyin mahiyetinde her gavurun basina gelebilecek bir hezeyanmis bilemedim, o kizilayin ortasinda beklenen dolmus siralari, "yaa niye bu sehirde deniz yok yaa" serzenisleri, "memur kenti bu yahu, eglence yok, underground yok burda" demek bir ayricalikmis, yasamayan bilmezmis*
  • hayatında ankaraya birkere gitmiş bir insanın ankarada yaşadığı mükemmel birkaç gün, unutulmayacak dakikalar sonrasında duyduğu özlem ... bu günlerin ankarada yaşanmış olmasındanmıdır ... yoksa yerin önemi yokmudur bu özlemde o ayrı bir tartışma konusudur ...
  • memlekete, dostlara ve yakinlara duyulan ozlem.
hesabın var mı? giriş yap