• annenin camları silmek için cama çıkmasıyla evde yaşanan ''ya düşerse'' korkusudur. silinen camın bulunduğu yükseklik arttıkça korku da doğru orantılı artar. anne lan bu !!!
  • her mevsim yapılan genel temizlikte 10. katın verdiği ekstra korkuyla "anne bırak çamurlu kalsın" diye bağırttıran olaylar silsilesi
  • annenin o camı kirletebilme ihtimali olan herhangi bir canlıya yapabileceklerini düşününce doğan korku havasıdır.
  • 8 yaşındaki yeğenimin anneannesinin bileklerini kalorifer peteklerine bungee jumping ile bağlayarak çözmeyi planladığı büyük sorun.
  • bugünkü ruh halim daha iyi açıklanamazdı. öyle ki sanki başlık benim için açılmış gibi. 50 yaşında kadın bir de fit falan da değil tombul bir kadın. mermerden kayacak düşecek. değer mi lan bir cam için? sırf karşı binadakiler pis görmesin diye... baktım yine çıkacak cama, aldım bir tahtanın ucuna bez taktım sildim camı. sadece mutfağın camını yarım saatte sildim. sırf pis kalmış ben bir daha sileyim ben demesin diye bizimki. şimdi gelip gidip bakıyor "ay kız benden güzel silmişsin valla. iyi valla sen silerken korktum" ulan kadın kendin cama çıkarken de korkmuyon da ben elimde sopayla birazcık uzanınca mı korkuyorsun;? o silerken ben üç buçuk atıyorum, ben silerken o korkmuş. anne işte, evlat işte...
  • o kadar korkuyorsanız kalkın kendiniz silin.
  • bence anneyi kısa bir iple kalorifer peteğine bağlayarak üstesinden gelinebilecek korku. böylece kadın en azından düşüp ölmez, sadece suratını alt katın penceresine duvarına falan çarpar.
  • kişinin anneye avazı çıktığı kadar bağırdığı durum. sonunda tehdit olsun diye ben de diğer cama çıkarım, hodri meydan.
  • cocukken siklikla soludugum korku havasidir.* bir turlu aklim ermezdi, bir insan canini nasil temizlik ugruna tehlikeye atar diye. o da buyuynce anlarsin derdi. simdi ben buyudum, annem artik oyle atraksiyonlara giremiyor, eve gelen temizlikci hanim artik vileda sopasi ile siliyor camlari. beni soracak olursaniz, buyudugum ve kendi evim oldugu halde, yok oyle bir dunya, hala anlamiyorum.
  • evlada icat yaptıran korkudur ayrıca;

http://www.memurlar.net/haber/233954/
hesabın var mı? giriş yap