• şeftali kokulu benim pamuk saçlı anneannemin hayali. aslında bütün yaz meyveleri onun kokusu. ve bütün eski kitaplar. biz yazın onunla hep meyve yer kitap okurduk çünkü. hayır bir de demez miydi, "ben ölünce, bir anneannem vardı böyle derdi dersin", bu kadar uzak mı düşeceksin sanıyorsun nadire sultan, sesin de, kokun da, gülen yüzün de, dokunuşun da dün gibi.
    bir şiir öğretmişti bana çok küçükken, bildiğim tek şiir.
    "tık tık cama kim vurur
    ay ne iri damlalar
    demek dışarda yağmur var
    yağmur hanım bak bana
    gelme sakın odama
    bahçemdeki çiçekler
    seni dört gözle bekler"

yağmur kokusu
    tahin kokusu

anneanne ya, şimdi burada olsan sanki başka hiçbir şeye ihtiyacım olmayacak gibi.
    eneee çok özledim gece gece, oynamıyorum entry yazmak filan.
  • anneanne rebul lavanta kokar. oyle ki her gorulen rebul lavanta $i$esini alip eve ko$up "halide'm sana kolonya aldim" diyesi gelir insanin. istenir ki kanserle gecirdigi 10 yilin her gununde ba$ini dimdik tutup inat yaparcasina makyaj yapsin, sonrasinda da kolonyasini sursun lavanta koksun ev.

ve istenir ki onu kaybettigim gunun yildonumune yakin i$yerinde bunlari yazarken kendime hakim olmak icin cenemi parcalayacak kadar di$lerimi sikmak zorunda kalmayayim.
  • kokusu gitmesin, hiç bitmesin, diye poşet içinde duran baş örtüsündedir.
    gözler kapanır, derin bir nefes çekilir, seni seviyorum diye fısıldanır, bir yaş süzülür ve çocukluğun biter.
  • sarıldığınızda veya yanına gittiğinizde etrafa saçtığı kokuyla aklınıza kazınan kokudur. onu her duyduğunuzda anneanne hatırlanır.
  • artık benim giydiğim el örgüsü yeşil yeleğinin dokusunda, o gittikten üç yıl sonra bile hala aradığım ve bazen bulduğumu sanarak sevindiğim koku.
  • bazamın altında sakladığım yeleğinin üstüne sinmiş; huzuru, eskiyi, suadiyeyi ve şefkati anımsatan kokudur. çocukluğumdur..
  • naftalin ve tarhana kokusudur. ikisi birleşince altın orana sahip esansa ulaşıyoruz.
  • cennet kokusudur...
  • dünyadaki en kalici kokudur sanki..seneler gecer ,insanin burnu düsmeye yüz tuttugunda bile gelir o karanfil, damla sakizi, lavanta karisimi burun deliklerinden beyne dogru..
  • elbisesini giydiginizde artik sizin ustunuze sinen tum anilar.
hesabın var mı? giriş yap