şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hicbir anlam veremedigim, su siralar deli bir furya haline gelmis deviantart yeni yetmelerinin ve ozellikle 12-16 yas arasi kizlarin acaip taptiklari (30 yasinda bile bunlardan baska seyler yapmayan insanlar gordum) bir cizim seklidir.

  genellikle anime tarzi cizilen karakterler, humanoid olmalarinin disinda kedi, aslan, kaplan, tilki, kurt gibi hayvanlarin birtakim fiziksel ozelliklerine sahip olurlar.

  en populerleri, kedi kulaklari olan ve kedi kuyrugu olan, koca memeli anime kizlaridir. bazilarinin bir de kaplan desenli derileri ve belki de kedi biyiklari filan olur. tilki seklinde olanlari da cok fazladir.

  sahsen cok ama cok rahatsiz edici buldugum bir cizim turudur. su siralarda eline her kalem alan insanin anime olayina sarilmis olmasini zaten pek anlamamakla beraber, ozellikle de bunun "hastasi" olmalarini, bu nacizane yazariniz spincrus hic ama hic anlamamaktadir. sorun kendisinde midir, yoksa bunlari cizenlerde midir bilinmez, bu furya cig gibi buyukmekte ve midemi bulandirmaktadir.

  halbuki kaliteli ve orijinal anime cizmek kolay degildir, ancak teknik olarak genellikle ayni tarz oldugu icin bunlarin fotokopiden cikmiscasina cizildigini tahmin etmekteyim. anthro tarzi ile cizilmis ve ayri insanlarin elinden cikmis olduklari halde o kadar birbirine benzeyen is vardir ki, inanmasi guctur. anime'de yuz, yeni baslayanlar icin hep belli standartlar cercevesinde cizilir, ancak yuz hatlarini orijinallestirmek, olaya uygun bir arkaplan hazirlayacak seviyeye gelmek ve "sinifta ogretmeni dinlerken canim sikildi defterin yanina birsey cizdim" olayindan oteye gitmesi epey bir zaman ve bazi durumlarda da egitim gerektiren seylerdir.

  kelimenin aslinda gelmis olmasi gereken yunanca kok icin (bkz: antropoloji/#4293103). "insan" anlamina gelen yunanca kelimenin carpitilmis varyasyonu, nicin insan olmaktan ziyade fantazi urunu bir yaratik portesi icin kullanilir, bilemiyorum.
 • (bkz: aktroll)
 • attığı mesaj ile tir tir titrememe sebep olan aktroll
 • (#66811852)
  kendisinden olmayana türk düşmanı yaftası yapıştıran troll. tehditler savurarak sindireceğini zannediyor kendisinden olmayanı, desteklediği zihniyetin son hareketleri de böyle zira.
  tanrı aklını bağışlasın.
 • burada salya akıtan ayak takımlarının nicklerine bakınca, kuyruklarına basılınca cevap veremeyip 7/24 herkesin sayfasına aynı zırvaları yazan lavukları görüyorum.

  trrröööölll---
  ingellleeee---
  it--
  kopek----

  zart, zurt
  bla, bla

  geriekalıların canını acıtınca, suratlarına ayna tutunca yazabilecekleri kelimeleri yok tabi ki. bu loserlar ezikliklerini ancak bu şekilde dışa vuruyorlar herkesin sayfasında. sizin nick başlığınıza tenezzül edip iki kelimemi bile harcamam, allahın cahil ezikleri sizi...

  sizin bu ezik halinizi gördükçe iyice keyif alıyorum size haddinizi bildirmekten :)
 • aynı düşüncelere sahip olanların birbirlerinin sırtını sıvazlayarak komünal ortama çevirdiği şu mecrada farklı ve gür bir ses olması, piyasanın nabzına göre değil kendi fikirleriyle konuşması sebebiyle ekşici homo sapienslerin nick altına gelip öfke krizleri geçirmelerine sebep olmuş yazar. yolu açık olsun.
 • aktroll. engelle geç.
 • millete cahil diyen cahil bir yazar.
 • bu ağlama duvarında sıkça toplanıp ağlaşmanızı, nefret ve küfürler kusmanızı sağlamaya devam edecek kişi.

  kusura bakmayın allahsız cahiller ama anti demokratik ses kesmeleri yapamadığınız sürece, burada cehaletinizi yüzünüze ayna tutarak hissettirmeye devam edeceğim.

  başlıklarınızda tokatlamalarım canınızı acıttığı için yine buraya gelip ağlaşacaksınız ve bu döngü belli ki devam edecek.