• herhangi bir uygarlığa ait bir isim olsa hiç sırıtmaz.
    (bkz: arcalion uygarlığı) gördüğünüz üzere hiç sırıtmadı, cuk oturdu.
  • bugün kullandım ve acayip bir şekilde saat 23:00 oldu ofisten çıkmıyorum. gerçi ilaç almayınca da çık(a)mıyorum ama sanki herşey crystalclear be sözlük. çişte koku yapıyor. çişte koku yapan ilaç iyidir sağlamdır. placebo olsa çişte koku yapmaz. bunu çözmüş olmam bile zihnimi açtığını gösterir (bkz: limitless). bizim amirden saçma sapan bir papara yedim ama her zamanki göğüs sıkışması, dertlenme ve istifa ediyorum modu olmadı. len demek ki bazı insanlara hayat ne kolay. bu ilaç olmadan da kafası böyle olan adam vardır sonuç olarak. ilk gün 5 üzerinden 6 veriyorum.
  • konsantre olmaya yardimci olan ancak haliyle konu hakkinda cok secici olmayan ilac. aman diyim benim gibi sinav oncesi bunu alip sonra konsantre bir halde kindle'dan e-kitap okumayin. ne yaptigimi fark ettigimde kitap bitmisti bile...
  • b vitamini ve turevleri agirlikli olup, anti-oksidan ozelligi bulunan, sinir uclarini yenilemesi babinda insanlarin konsantrasyon eksikligi ve uyku problemlerini azaltip, enerjik hissetmelerini saglayan bir ilactir.. doktor kontrolunde kullanilmasina gerek olmayip rahatca kullanilabilir..

orta derecede bir anti depresan ile birlikte kullanildiginda ise, kisiyi yeniden hayata dondurecegini soyleyen bir doktor vardi
  • 2 haftadır kullandığım ve artık kendisi hakkında bir iki kelam edebileceğimi düşündüğüm vitamin.

daha iyi ve aydınlatıcı bilgilendirebilmek için sürecin biraz öncesinden bahsetmem gerekiyor. bu yıl kpss'ye hazırlanıyordum fakat işimden dolayı pek üzerine düşemiyordum. mart ayı başında işi bırakıp eve kapandım ve sabah akşam ders çalışıp test çözmeye başladım. bu süreçte dengesiz beslendiğim için solgar nero nutrients kullanmaya başladım. onun için de yakında uzunca bir değerlendirme yazacağım. gerçekten tam anlamıyla sabah kitaplarla uyanıp gece testlerle yatıyordum. tüm hayatımı sınava odaklı hale getirdim. fakat gün içinde 4-5 saat ders çalıştıktan sonra çok uykum gelmeye başlıyordu. gece çok iyi uykumu almış olsam da belli bir süre desten sonra kafa haliyle isyan bayrağını çekiyordu. ne yapabilirim diye sözlükte araştırırken bu vitaminle karşılaştım ve denemeye karar verdim. şu an günde 2 solgar nero nutrients ve 1 arcalion kullanıyorum.

lafı fazla uzatmadan şunu peşinen söyleyeyim; bazı arkadaşlar placebo etkisi falan demiş ama ben katılmıyorum. bu türde pek çok vitamin, gıda takviyesi kullanmış biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. elbette ilaçtan mucize de beklememek gerekiyor. ama etkisini net bir şekilde gördüğümü söyleyebilirim.

arcalion'u sabah kahvaltısından sonra günde 1 tane kullanmaya başladım. özellikle belli bir süre sonra ders çalıştıktan sonra gelen uyku hissi veya uyku halini büyük ölçüde ortadan kaldırdı. günde en fazla 6-7 saat verimli halde çalışabiliyorsam, bunun üzerine 1-2 saat daha ekledi. elbette konsantrasyon konusunda da az veya çok etki etmiştir ama bunu net şekilde gözlemleyemediğim için pek bir şey söyleyemeyeceğim. konsantrasyon ile ilgili pek sorunum yoktu, sınava motive olmuş bir şekilde hazırlandığım için pek sıkıntı yaşamıyordum. elbette bu herkeste aynı etkiyi göstereceği anlamına gelmez, gösterdiği etki kişiden kişiye değişecektir.

peki ilaç nasıl ve ne kadar sürede etki gösteriyor? kendi üzerimde gözlemlediğim kadarıyla iyi bir kahvaltıdan sonra ilacı aldığınızda 1-2 saat kadar sonra etkisini göstermeye başlıyor. yani biraz uykunuz varsa, tam uykunuzu alamadıysanız ya da ne kadar uyursanız uyuyun hala uyku hali devam ediyorsa ilacı aldıktan 1-2 saat sonra yok oluyor o hisler. başta da söylediğim gibi ben ilacı solgar nero nutrients ile birlikte kullanıyorum. sınava ciddi şekilde hazırlananlar için güzel bir kombinasyon olduğunu düşünüyorum. edindiğim bilgilere göre de bu ikisini birlikte kullanmayı daha önce de tavsiye edenler olmuş zaten. o nedenle bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra edindiğim faydalar sadece arcalion'dan değil bu iki vitaminin kombinasyonundan da kaynaklı olabilir. ama dediğim gibi özellikle uyku hali konusunda gerçekten çok faydasını gördüm. kullanmak isteyenlere tavsiye edebilirim.

ilacın fiyatı an itibariyle 25 lira. bulmak için civardaki eczaneleri dolaştım fakat bulamadım, daha sonra bir eczaneye getirterek aldım. 2 ay daha kullanmayı düşünüyorum. zamanla bu entry'yi düzeltip süreç içerisindeki gelişmeleri eklerim. haydi kalın sağlıcakla.

1 ay sonra: gayet memnunum. diğer arkadaşlarıma da tavsiye ettim. onlar da memnun kaldılar. günde 10 saat yakın ders dinleyip üzerine yatmadan önce test çözebiliyorsam sanırım bu ilaç sayesinde. konsantrasyon ve uyku konusunda gayet etkili. şimdilik herhangi bir yan etkisini gözlemlemedim. sadece idrarda biraz koku ve renk değişimi yapıyor o kadar. renk değişimi dediysem de renk aynı sarı, biraz fosforlu ve daha parlak oluyor sadece. gerçi bunu da buradaki sözlükçüler söylememiş olsa fark etmezdim herhalde. yani şimdilik her şey yolunda gözüküyor. aynı dozda günde 1 tane sabahları kahvaltıdan sonra almaya devam ediyorum.

2 ay sonra: ilaçtan hala memnunum, şimdilik bir sıkıntım yok. sınav dolayısıyla 3 hafta daha kullanmam gerekiyor. daha sonra bırakacağım. günde tek doz (1 draje) alıyorum. son birkaç haftadır sanki ilacın etkisinin biraz azaldığını hissediyorum. özellikle uyku konusunda. evet sabahları yine zımba gibi kalkıyorum ama gün içinde ara ara uyku atakları gelmiyor değil. gerçi bu durum günlük tempomla da ilgili olabilir. son 10 gündür günde ortalama 6 deneme (2 gygk + 2 eğitim bilimleri + 2 öabt) çözüyorum. 500 soru ediyor. haliyle zihinsel yorgunluğun etkisiyle ilacın etkisinin biraz düşmesi normal sanırım. sınava son 1 hafta kala dozu artırıp günde 2 tane almaya başlayacağım. gelişmeleri eklerim.

6 ay sonra: bu entry ile ilgili son dönemde çokça mesaj alınca eklemek elzem oldu. ilacı daha önce de bahsettiğim gibi sınavdan sonra bıraktım. bu arada sınavı 84.2 puan alarak kazandım ve bulunduğum ilde evime 20 km mesafedeki bir okula atandım. yani proje başarıya ulaştı diyebiliriz. lafı uzatmadan konumuza dönersek; ben ilacı yaklaşık 3 ay günde 1 doz kullandım, sadece sınava 1 hafta kala 2 doz aldım ve sınavdan sonra tamamen bıraktım. ilk 10 gün biraz uyuşukluk yaptı, uyku düzenim bozuldu fakat çok etkili bir kullanım sonrası etkiye rastlamadım. 10 gün sonra uyku düzenim yavaş yavaş normale döndü ve uyuşukluk gitti. elbette bırakmamın etkisi oldu, sabahları 10 saniyede zımba gibi kalkan bünye biraz yavaşladı ama yine de ilacı kullanmadan önceki halime nazaran çok daha iyi durumdayım. kullanmaya başlayalı 6, bırakalı 3 ay oldu ve ilk günden bu güne herhangi bir negatif etkisine rastlamadım. yalnız şöyle bir durum var; ben ilacı kullanırken her gün aralıksız kullanıyordum ve bazen 10 günde bir düşük tempoda çalışarak ya da hiç çalışmayarak kendimi dinlendiriyordum. bu dinlenme günlerinde kendimi diğer günler gibi yormadığım/zorlamadığım için gece uyumakta sıkıntı çekiyordum. hatta böyle bir günü hiç uyumadan es geçtiğim de oldu. o nedenle benim gibi yoğun tempoda kullanacaklara tavsiyem, dinleneceğiniz gün ilacı almayın. güzel güzel dinlenin.

tüm yazıyı ve eklemeleri toparlayacak olursak, oldukça zorlu bir kpss sürecinde bu ilacı kullandım ve faydasını gördüm. faydası ne kadar oldu orası tartışılır fakat, böyle bir süreçte bana binde birlik bile bir destek verdiyse ben bu ilacı sonuna kadar tavsiye ederim. zira hiçbir gözle görülür negatif etkiyle karşılaşmadım. o nedenle fazla uyuma, yorgunluk gibi problemleriniz varsa ya da benim gibi aylarca yoğun tempoda çalışacağınız bir sınava hazırlanıyorsanız bu ilacı deneyebilirsiniz. unutkanlık konusunda bir etkisi olup olmadığını soran çok sayıda mesaj aldım. bu konuda net bir şey söylemem, çünkü hiç böyle bir problemim olmadı. belki sınav sürecinde hafızama katkısı olmuştur, ama bunu sadece bu ilaca bağlamak yanlış olabilir. sınav süresince arcalion dışında solgar nero nutrients de kullandım. ve hazırlandığım 4 aylık süre içinde yememe içmeme uykuma fazlasıyla özen gösterdim. bunların da elbette katkısı olmuştur. ama denemekte fayda var elbette. şimdilik aktarabileceklerim bu kadar. umarım verdiğim bilgilerin faydası olmuştur. sormak istediğiniz bir şey olursa yeşillendirmekten çekinmeyin.
  • henüz yeni keşfettiğim için üzüldüğüm ilaç.
    yıllardır doktor doktor dolaşırım ben sürekli yorgunum diye, denemediğim vitamin, yaptırmadığım test kalmadı. son zamanlarda, yorgunluğumun artık boyut atlaması ve uyku hastalığına yaklaşmam sonucunda, depresyonumun da etkisi ile yeni bir psikiyatra gittim. bana bu ilacı verdi. normal antidepresanıma da devam etmemi söyledi.
    açıkçası, psikiyatrın da beni diğer doktorlar gibi çok takmadığını, yorgunluk herkeste olan bir şey deyip geçtiğini ve sallama bir ilaç yazdığını düşündüm. akşam bu ilacı içme demesine rağmen, ilaca inanmadığım için çaktım bir tane.

oysa ki ilaç gerçekmiş. bütün gece ayaktaydım desem yeridir. 40 saat uyuyup dinlenemeyen ben belki 2-3 saatle işe geldim ve bomba gibiyim.

en sevdiğim özelliği ise anında etki etmesi oldu. diğer vitaminler gibi yok 1 hafta yok 10 gün hatta bazen abartıp 1 ay sonra etkisini görebilirsiniz gibi bir psikolojisi yok ilacın. direk bodoslama dalıyor olaya.

o zaman bugüne kadar gittim tüm doktorlara "otur, sıfır!"

ekşi sözlük +1 yıldız daha. yine ne varsa sözlükte var, bu başlığı daha önce keşfetsem daha önce dönecekmişim hayata
  • tıpkı kokain gibi dopamin üzerinden etki gösteren ilaç.
    hakkında tırım tırım makale aradıktan sonra ev arkadaşımla birlikte kullanmaya başladık, kontrollü deney yapıyoruz.ben 4 saat evvel 2 tablet aldım, ev arkadaşım 3 tane aldı.hafif bir mide bulantısıyla birlikte son derece keyifli vakit geçirmekteyiz.uykumuz yok, bir daha da gelmeyecek gibi.

birkaç gün sonra gelen edit: kullanan sayısında final dönemi sebebiyle artış yaşandı.hepimiz zehir gibiyiz maşallah.sabah 4'te yatıp 7'de tık diye alarmsız uyanıyoruz.
  • çis kokutan ilaç iyidir kafası neden var bilmiyom ama hep bu sonuç çıkıyor. bu da öyle. ilk kullandığımda anlamamistim hatta doktor bunu neden yazdı lan diye düşünmüştüm. sonra araştırıp kendimdeki bir aylık değişimin sebebinin bu olduğunu anlayınca kralına teşekkür edip kalben bağlandığım bildirmiştim. hiç uyanamayan ve gece vardiyalarinda surunen bünyeme şahane gelmişti.

bir yıl falan oldu unutmuşum. hayatımın en kötü günlerini geçirdiğim bu yılda kimseden fayda bulamazken keşke aklıma gelseydi. keşke o kicimin psikiyatrisleri yazsaydi az dikkate alıp. insana tek care yine kendisi. gittim aldım anlatırım yine.

aman dikkat: ilaç iki gün falan sersemlik yapmaktadır. reçetesiz alınır. 25 tl dir.

iki hafta editi ; daha tam olmamış ama , suan hiç bir kıpırti yok. bünyeye mi bağlı hayata mi bilemedim. bunun öncesinde gnc krill sonra aynı zamanda benexol falan alıp buna geçtim aylar oldu bir hayat belirtim yok. belki da hayatım yoktur. ilacin iyi gelmesi için önce diğer koşulların iyileşmesi de gerekiyor sanırım. belki de reçetelere iktisattaiktisatta olduğu gibi diğer değişkenler sabitken yazmaları gerekiyordur.
  • te 10 küsür yıl önce, göğüs hastalıkları doktorum tarafından verilen ilaç. o vakitler kullanıp cidden faydasını görmüştüm, sonra o oldu bu oldu ilacımı unuttum. sonra b vitamini komplekslerine sardım. falan filan.

geçen eczaneye tamamen alakasız bir şey için girince, 10 küsür yıldır değişmeyen sarı kutusu gözüme çarptı.

şöyle bir sahne düşünün, çok sevdiğiniz bir yakınınız var tamam mı. bir şekilde kopmuşsunuz ama neden koptuğunuzu bile hatırlamıyorsunuz, çok olmuş. o yakınınız aklınızdan uçup gitmiş bile, o kadar çok olmuş.

derken bir gün, hem de kendinizi çok bedbaht hissettiğiniz bir gün, yolda karşılaşıyorsunuz. bir an "hassiktir tabi lan... böyle biri var..." diyerek sarılıyor ve kendinizi kurtulmuş hissediyorsunuz.

işte o hisle aldım derhal. bence bana çok iyi gelecek, buna çok inanıyorum. <345
  • bir kutu kullanıp işe yaramadığını iddia eden arkadaşlarım olduğu gibi gayet mutlu memnun devam eden de var.

şahsi fikrim işe yaradığı yönünde, zira bir saat alarm erteleyen ben alarmdan yarim saat once kendiligimden uyanabiliyorum. uyku kalitemin yükselmesi bile devam etmem icin yeterli bir sebep.
hesabın var mı? giriş yap