• istanbul'daki, avrupa ve anadolu yakası fark etmeksizin, bütün yaralanma ve diğer kaza vakalarına bakan insan. 300. ve son bölümde yoğun bakım odasına çaat diye dalıp eline geçirdiği elektroşok cihazıyla bütün vücudu baştan aşağı yanmış bir mağduru hayata döndürmeye çalışıyordu. başaramayınca da yoğun bakım odasının penceresinden, adamın işi bitti işareti yaptı.

kendisi tıbbın geldiği son noktadır ve bütün tıp dallarında ihtisası vardır.
  • lan şimdi adını sorsan dudak büzerim. ama kendi adına bi başlığı hak ediyor bu karakterimsi. şimdi bu arka sokaklar dizisine en azından "denk gelmedim" diyen adam ya televizyonun icadından bihaberdir ya da bildiğin yalan söylüyordur. burada anlaştık di mi? heh iyi...

evet doktora gelelim. hangi hasta senarist yazdıysa bu karakteri, gidip alnının çatısına çelik dökücem. lan dizideki sağlık sorunlarının komplesine bu bakıyor olm. nası bi ihtisas alanıdır bu? bilen biri varsa cahilliğime versin, söylesin. biri kanser oluyor, buna geliyor. başı şişiyor, buna geliyor. kolunu kesiyor, buna geliyor. beyin uru bunda, verem bunda, iç kanama bunda, diyabet bunda, geçen denk geldim. hamile bile bunda amına koyim.

hayır dizi sikimsonik olmasa, aslında büyük cevher var ortada. tip biraz ezik. yoksa hauslan kapışacak donanım var adamda. fantastik bi dizi karakteri bu.
  • adı yavuz olup murat komiserin kardeşidir.

ayrıca önceki bölümlerde ben "kadın doğumcu değilim anlamam doğumdan" derken son bölümlerde gebe takibine de başlamıştır.

kendisini sürekli geliştiren insanlara en iyi örnektir kendisi.
  • rıza baba'nın yıllar önce taksim ilkyardım hastanesi önüne bıraktığı gayrımeşru çocuğu bile olabilir. zira uyuşturucudan cinayete, silah kaçakçılığından boşanmalara kadar bakmadığı olay kalmayan asayiş şube amiri rıza baba gibi bu elemanın da anlamadığı sağlık sorunu yok gibidir.
  • tüm vakalardan anladığı yetmezmiş gibi bütün kriminal tipler de bunun hastanesine gelir.istanbulda sürüsüyle ilçe hastane varken olay nerde vuku bulursa bulsun bunun hastanesine gidilir.bi de hastane sahnesine girmeden uzaktan bi acil yazısı gösterirler biz anlayalım hastane olduğunu diye.
  • bir doktorlar'daki kutsi değildir.
  • akasya durağı'ndaki komiser kadar yetenekli değildir. tamam alanları farklı ama bence emniyetin tüm yükünü tek komiserin çekmesini de küçümsememek lazım. adam tek başına yanına da taksi personelini alıp narkotikten banka soygununa kadar her operasyona gidiyor.
  • ülkemizin yetiştirdiği tartışmasız en yetenekli doktordur. amerika'da olsa böyle bir karakter, sırf kendisi için yavuz m.d. isimli bir dizi yapılırdı.
  • tıp dünyasındaki gelişmelerin, tek bir insan bedeninde toplandığının sembolü olan soyut bir kavramdır.
  • ''rıza baba ve ekibine de her şeyden anlayan doktor yakışır'' düşüncesiyle aynı senarist ekibi tarafından türetilen karakter.rıza baba ve ekibi emniyette neyse, aha bu doktor da o işte.'' yavuz, hadi evlat, iyi et beni''
hesabın var mı? giriş yap