• soru 1:
    nikki loves rocco filminin erkek basrol oyuncusunun en önemli özelligi nedir?
    a) italyan asıllı olmasi
    b) macar asıllı olmasi
    c) koca yarraklı olmasi
    d) ilk defa bir vivid filminde oynuyor olması

dogru cevap : (c)

soru 2:
    jenteal loves rocco filminin erkek basrol oyuncusunun en önemli özelligi nedir?
    a) italyan asıllı olmasi
    b) macar asıllı olmasi
    c) ilk defa bir vivid filminde oynuyor olması
    d) koca yarraklı olmasi

dogru cevap : (d)

soru 3:
    jenna loves rocco filminin erkek basrol oyuncusunun en önemli özelligi nedir?
    a) koca yarraklı olmasi
    b) italyan asıllı olmasi
    c) macar asıllı olmasi

dogru cevap : (a)

soru 4:
    everybody loves rocco filminin (compilation - uyduruyorsam serefsiz evladiyim ) erkek basrol oyuncusunun en önemli özelligi nedir?
    a) italyan asıllı olmasi
    b) koca yarraklı olmasi
    c) macar asıllı olmasi

dogru cevap : (b)

yukaridaki testten de görüldügü üzere ard arda dort sorunun dogru yaniti ayni sik olabiliyormus. hemde bal gibi olabiliyormus.
  • özellikle öss öğrencilerinde sıklıkla görülen psikolojik rahatsızlık. herhangi bir konuda girilen sınavda genelde arka arkaya 2 şıktan fazlasının olmadığı göz önüne alınırsa,haklı bir paranoyadır. sınav anında dikkatı dağıtan en büyük etkenlerden biridir.kişinin doğru bildiğini yanlış, ufak ihtimal de olsa yanlış olanı düzeltmesiyle sonuçlanır. örnekleyelim :

soru n : ekşi sözlük'te mesaj gelince yanan buton nedir ?
    a) çöp
    b) mesaj
    c) olay
    d) şaka yapiyoseaann (tiki şıkkı)(çeldirici)
    iç ses : ehehe mesaj lan tabi böyle soru mu olur nüktedan insanlar sizi.

soru n+1 : aşağıdakilerden hangisi fiildir ?
    a) kedidir kedi
    b) oha falan olmak
    c) çaylak
    d) hepbiri
    iç ses : hmm bu da "b" ama normal abi iki şık yanı ne olacak ki ?

soru n+2 : aşağıdakilerden hangisi b şıkkıdır ?
    a) benim
    b) hayır benim
    c) kara murat
    d) paris hilton
    iç ses : lan ? bu da "b" bak abi yaa. şimdi üç tane üst üste geldi hmm nası yaa böyle sormazki kimse. ama ben biliyorum yani başka şık yakın gelmiyor. şimdi kontrol edelim bi. 1.soru hmm doğru 2 doğru 3 te doğru ya abi. of ya birini değiştirmek lazım. ama şimdi doğru bu.. daha gider bu.
  • össye giren öğrencilerin genel yanılgısı. öğrencilerin kafayı takmaları durumunda sınavlarının alt-üst olmasına neden olacak saçmalık.
  • aslinda olay $udur; oss'de 180 soru vardir. bu 180'in 90'i sayisal, 90 sozel bildigimiz uzere. ayrica oss'de birbirinden farkli 5 $ik vardir.* $imdi efendim, adamlar oyle bir sistem kurmu$lar ki, nasil izah etsem, bu adamlar bu 180 sorunun tum dogru cevaplarini e$it sayida olmak uzere farkli birer $ikka vermi$ler. yani oss'de 36 a, 36 b, 36 c, 36 d, 36 tane e dogru cevap $ikki olacak. bunlar da sayisal ve sozel olmak uzere kendi icinde ikiye ayrilir. mesela sayisalda 18 a, 18 b, ......, 18 e dogru cevabi vardir. bunlar fen-matematik icinde ayriliyor mu, zannetmemekle birlikte tam bilmiyorum. "bu durum niye boyle yahu" diye soracak olursaniz, cok mantikli ve zekice; oss'ye giren bir adam butun $iklari a yapip ciksa, 0 puan alip oturuyor bu sayede (malum 1 yanli$ 0.25 dogru goturuyor). hepsini a atan amcanin 36 dogrusu ve 144 yanli$i olacagi ve bu yanli$lar tum dogrularini goturecegi icin eline nah gecmi$ oluyor, bildigimiz nah. hal boyle olunca ben derim ki, dersaneniz bu olaya dikkat ediyorsa (benimki ediyor, bir sinavda 2 dakika zamanim artti, sosyali aaa, bbb, ccc... salladim 3'lu 3'lu, 5.5 net fazladan geldi. ve $unu da eklemekte yarar var, bu $ekilde - net yapamazsiniz) sinavin bitimine 15 dakika kala, bolum derslerinizde (sayisal-sozel) kac tane a i$aretlediginizi bir sayin. bu takriben 30 saniyenizi alacak fakat 19 tane a saydiginiz halde sizi biraz tela$a soksa bile dogruya ula$tirabilecek bi taktiktir. of sikicem yeter be. bu kadar.
  • eski oss/oys $imdiki oss ve hatta osym'nin yaptigi tum sinavlar icin soylenegelen efsane.
    (bkz: $ik)
  • bunun temelinde doğru şıkların belirli bir şekil oluşturması efsanesi yatar. ardarda gelen dört aynı cevap ile estetik bir şekil oluşturulamaz yaklaşımından dolayı göze pek hoş görünmez, rahatsız eder.
  • şu ana kadar yapılmış hiçbir sınavda gerçekleşmediği için efsaneden çok gerçek bir olaydır..
  • (bkz: ya çıkarsa)
  • dersane sınavlarında nasıl olduysa alt sıralarda yer alan ineklerin sıkı sıkıya sarıldığı önerme.
hesabın var mı? giriş yap