• her yerde milyor tane ornekleri mevcut olan, olgunlasmasini keyifle bekledigim kitledir kendileri..
    hadiseyi uzatmanin alemi yok..

son dersten ciktiktan sonra sagda solda surterken;
    - ya cok mutsuzum.. hersey cok berbat.. hayat boktan..
    - evet yaa.. aynen oyle..
    - ya nasil gecicek boyle bir omur..
    * grup kuralim.
    - ben bon jovi seviyorum..
    - him var ama onlar da guzel..
    - ama hayat cok sikici..
    - off evet yaa..
    - hadi takilalim, yolda icelim
    - olur!
    - olur hadi alalim!
    - sakizdaalalim agzimiz kokmasin..

okula gitmeden az evvel once;
    - annneeeeeeaaa para versene!

(bkz: odu canim ara beni)
  • genellikle liseli olan ve anarşist geçinen ergenlerin bulundukları durum. dalga geçmek içinde kullanılabilir**

(bkz: chaotic neutral)
  • deli gibi aradığım halde bulamadım bir türlü bu filmi. televizyonda bir kez denk gelip bir bölümünü izlemiştim. o günden beri ara ara internete bakıyorum ama yok.

kadir inanır' ın kötü rolde olduğu tek film belki de bu. şöyle bir sahnesini anımsıyorum;

kadir inanır gencin yanına gider ve ''sevgilin dün gece iç çamaşırını benim evimde unutmuş'' der.

ayrıca kadir inanır' ın filmdeki adı savaş, lakabı ise kral ya da majestedir.
  • (bkz: yeni yetme)
  • film boyunca kraftwerk'in popcorn isimli parçası çalmaktadır. ama çalan kraftwerk değil, sanırsam yerli bir gruptur (çünkü kötü çalıyorlardı, hey dost can dost...)
  • 1972 yapımı, kadir inanırın kötü rolde olduğu ender (belki de tek kimbilir) filmlerden biri. konusu:

savaş (kadir inanır) iffet adlı genç bir bayanı evlenme vaadi ile kandırıp parasını almaktan yargılanmaktadır. iffet’in avukatı avni, mahkemeye yeterli bir kanıt sunamayınca savaş serbest bırakılır. yücel (salih güney) ise, derslerinden başka bir şey görmeyen ve okulunu bitirmek için çabalayan bir öğrencidir. okul arkadaşı meral’e (nilgün atılgan) aşıktır. meral müzik ve dans düşkünü, yaşamı ciddiye almayan bir kızdır. yücel’in sevgisine gülüp geçmektedir. bir süre sonra savaş da gruba katılır. meral’in avukat avni’nin kızı olduğunu öğrenince intikam için ona yaklaşır. gece verilen partide genç kızı kendisine neredeyse aşık etmiştir. ama daha sonra başka bir kızla beraber sabahlayınca meral kendisini dışlar ve ayrılır. genç kızın yücel’le birlikte olduğunu öğrenen savaş meral’in evine gider, kardeşi inci (hülya şengül) ile tanışır. dönüşte meral’i gören savaş, onu çok sevdiğini evet demezse canına kıyacağını söyler. barışırlar. ertesi gün grupla gittikleri ormanda meral’i döver, ve yarı çıplak bırakıp kaçar. polis meral’i bulur ve ailesine teslim eder. genç kız içine kapanır. savaş’ın yeni avı inci’dir. meral olayın farkındadır ama, engel olamaz. inci savaş’ın evine gider. savaş sarhoş ettiği inci’ye saldırır. genç kıza tecavüz etmek isterken meral gelir ve savaş’ı öldürür. kardeşini evden uzaklaştırır ve polise teslim olur. arkadaşları meral’in cinayeti kıskançlık sonucu işlediğini öne sürerler. yücel buna karşı çıkar. mahkemede meral’i babası savunur. ama meral idama mahkum olur. kardeşi inci dayanamaz ve gerçeği anlatır. meral’in cezası altı yıla düşer. başta yücel ve tüm sevdikleri genç kızı bekleyecektir....
  • hippi coşkun ve tayfası çılgın dansları, bir arabaya 20 kişi binip çılgınız biz yihhuuu nidalarıyla klübe gidişleriyle filme ayrı bir renk katmaktadır.
  • --- spoiler ---

1972 tarihli ünlü türk filmi. kadir inanır, nilgün atılgan, salih güney ve tecavüzcü coşkun'dan oluşan müthiş bir oyuncu kadrosu var. bu filmde kadir inanır'ın canlandırdığı karakter (majeste savaş) deyim yerindeyse şerefsizliğin kitabını yazmaktadır ve inanır ender olarak canlandırdığı kötü adam rollerinden birindedir. gerçekten dans sahneleri ve figürler defalarca izlenmeli ve kramp girene dek gülünmelidir. kadir inanır'ın uzun saçlı ve bıyıklı 1970'li yılların arjantinli futbolcu ekolü imajı görülmelidir. kadir inanır'ın daha sonra kayaklı bir filminde de göreceğimiz oldukça sapık "önce abla, sonra kız kardeş" teması bu filmde de işlenmiştir.

--- spoiler ---
  • 1969 yılında tarihe karışmıştır bu gençler.
    http://www.gecmisgazete.com/…e_karisti&icerik=11586

albatroslar çetesi, albatroslar'ın reisi kertenkele çarli, kobra korhan vs... çok değişik bir gençlikmiş gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap