• (bkz: kendini aşırı zeki sanmanın dezavantajları)

mesela mal mal işlerle kız düşürmeye çalışmak.
  • sıradan düşüncelerin zihninden geçmemesi ve bu durumdan ötürü frekansların uyuşmamasıyla beraber toplum tarafından anlaşılamamak.

ben bilmem, öyle diyorlar.
  • zeki insanlar ben zekiyim demezler
  • her şeyi teraziye ekleyince, aslında olmadığı görülür. herkes dişine göre bir şeyler seçip kemirir. aşırı zekiysen ona göre bir uğraşın, yaşam tarzın, kovalamacan olur. doğal olarak kendi ligindekilerle yarışacağın için yine zekanın verdiği avantajlarını sıfırlarsın. misal 140+ iq'n vardır gider teorik fizikle veya ontolojiyle falan uğraşırsın, sakince tüm gün 5d satranç oynarsın. ama niş bir alandır, iş imkanı kısıtlıdır; kayda değer bir iş yapabilmen için alanının rockstarı olman gerekir . buyur işte bu alanı seçerek zbaam diye kendi hayatını geri zorlaştırarak +25 puan iq'nun verdiği avantajı geri sıfırladın. ama gidip avukat , dişçi falan olsan ya da basit bir çiftçi hayatı süreyim desen de o zeka ile sıkıntıdan geberirdin. bu biraz herkesin kazancına göre harcama yapması veya piyango kazananların bir süre sonra eski mutluluk baseline'ına dönmesi gibi.
  • bendeki dezavantajı sinüzit oluyor. aşırı zeka, tam iki kaşımın arasına yerleşiyor ve kütle halinde duruyor orada. ne hınkırmayla atabiliyorum ne de burnuma tuzlu su çekerek. burnumdan kürdan sokarak patlatıp akıtmak ve normal zekaya kavuşmak istiyorum ama olmuyor, anlıyor musun? olmuyor.
  • beyinde dönen düşüncelerin tek birşeye yönlendirelemeyecek kadar fazla olması, karamsarlık, takıntı, dikkat dağınıklığı, toplumdan nefret etme ve mutsuzluk.
  • çoklu düşünebilme kabiliyeti yani özetle beyni hızlıca 3-4-5- sonsuz’a bölüp totosunun üzerine düşmek
  • şimdi anlatacağım da anlayacak mısınız sanki...
  • depresyona meyilli olmalari.
    intihar etmek hep bir opsiyon olarak aklinin bir yerinde durmasi.
    duygusal olarak zayif olmalari.
  • herkes kendini anlatmış
hesabın var mı? giriş yap