• nietzsche reyizimize göre aşkın tanımı şöyledir;

'benim hayalimdeki aşk; iki insanın birbirini sahiplenme duygusundan çok daha öte bir şey. ben, iki insanın daha yüce hakikati bulmak için, bir ihtirası paylaştığı bir aşk düşünüyorum.'

(bkz: friedrich nietzsche)
  • adım attığın ilk yer sanki doğduğun ev değilde onun kalbiymiş gibi hissetmek.. ne tuhaf bir duygudur şu aşk dedikleri, kaç yaşında tanışır ki bu illetle insan? sanki ilk dengeni onunla kuruyorsunda her an düşecekmiş gibi basıyorsun yere, yürümeyi yeni yeni öğreniyorsun, emeklemeyi yeni bırakmış bir çocuksunda ayağa kalkıyorsun. denge tahtanda aşık olduğun insan oluyor adım attığın yer de. sonra bu yeni yürümeyi öğrenen çocuktan elini ayağını çekiyorlar birden ne gariptir ki, ya düşüyorsun kalkamıyorsun yada düşüyorsun kendini artık daha da bilerek kalkıyorsun, dengeni kurmak için tutacak bir el aramadan.
  • daha yıpratan, yoran ve acıtan bisey ben görmedim. 1 mutlu eder 1000 mutsuz eder.
  • karşı tarafa hatalarını fark ettirerek, görmediği yanlarını aydınlatarak içine düşürebileceğiniz durum. ben demiyorum, tarihin gördüğü en zeki egomanyak orospu evlatlarından olan jacques lacan diyor. tecrübe bu söylemi tasdik ediyor sadece.
  • iki insanı birbirine bağlayan görünmez bir düğüm.
  • şu zor günleri atlatmak için sımsıkı sarılmak istediğim duygu. karşılıksız bile olsa şuan bu duyguyu hissetmeyi çok isterdim.
    kıyamet koptu kopacak a dostlar, seven sevdiğine sevdiğini söylesin pls.
  • akılla aşık olunursa bu geçicidir.
    kalple aşık olunursa bir ömür sürer.
    ruh ile aşık olunursa ebedidir.
  • aşk çok kısa ama unutması çok zor olandır.
  • herkesin hayatı boyunca en azından bir kere hiç bitmesini istemediği bir rüyası olmuştur. işte aşk, bu rüyadır!
  • dünyadaki en bencil duygu.
hesabın var mı? giriş yap