• çentiğe sahip olan tam bir iphone x çakması olan asus telefonu.

https://www.youtube.com/watch?v=hucnvi-vnaw
  • adamlar resmen fakir iphone x'u yapmışlar, bir fakir olarak beğendim. bilgi için tık , video incelemesi için tık

dengi olacak olan xiaomi mi7 nasıl bir cihaz olacak acaba. kesinleşmemiş bilgiler için tık
  • diğerlerinde olduğu gibi bundaki çıkıntı da telefonu çirkinleştirmiş (şimdi olmasa da 10 yıl sonra herkes "bu ne amk" diyecek). samsung'un sensörleri ve kameraları ekranın ardına gizlemekle ilgili bir patent çalışması varmış. bir an evvel geliştirilirse iyi olacak.

https://www.telefoonabonnement.nl/…19-pamph-108.pdf
  • 479 dolar gibi bir fiyattan piyasaya gireceği konuşulan telefon. şu an hands-on videoları dışında elde bir materyal yok ancak, hi-res audio, 3.5mm jack, stereo hoparlör, snapdragon 845, snapdragon ai destekli iyi kamera (tabi testleri beklemek lazım) ve yüksek ekran-gövde oranı ile bu fiyattan girmesi halinde ortalığın tozunu attıracak gibi görünüyor.

beni diğer flagshiplerden daha çok heyecanlandırdı ama adam akılı bir inceleme görmek lazım. açıkçası telefonun iphone x tasarımını kopyalaması çok umurumda değil. telefonun arka camına htc u serisinde görmeye alıştığımız ve asus'un muhtelif ürünlerinde kullandığı iğrenç folyoyu ve tabi ki ekran çentiğini koymasalarmış, gayet iyi bir tasarımı var diyebilirdik. ama ben olsam bu telefonu, herhangi bir oneplus'a veya (mi7 ve mi mix 2s'i görmeden bir şey diyemeyecek olsam da) xiaomi'ye tercih ederdim.
  • adamlar son nesil teknolojiyi nerdeyse tamamı ekran olan 6.2 inch'lik 155 gram* telefona sığdırmışlar, yetmemiş ram'ini bol keseden koymuşlar, üstüne de giriş fiyatını 480 euro olarak belirlemişler. ayrıca yeni şeyler getireyim saçmalıklarına inat kulaklık girişini falan da kaldırmamışlar. mwc 2018'in bence net en dikkat çeken telefonu. tebrik etmek lazım asus'u.

ülkemize 8 gb ram'li modelinin geleceği söyleniyor. fiyat bandını 3000 tl civarlarında bekliyorum ben şahsen. deneyimledikten sonra konuşmak daha faydalı olacaktır elbette ama bence olmuş dedirten telefondur. ha ama o android sonuçta bir ios değil, iphone x çakması zaten diyenler iki katı fiyat verip x alabilirler tabi. kişilerin kendi kararları.

kısa bir ön incelemesi şurada mevcut.
  • asus, kendi telefon tarihinin en çok satacak modelini yapmış. her ne kadar iphone x'in kopyası olsa da x'den çok daha başarılı çentik ve görüntüye sahip. iphone x'in üzerine xs diye model çıkarsa böyle olurdu herhalde.
  • mwc çıkan ya da duyurulan telefonlar arasında en heyecanlandıran model oldu. asus bilgisayar donanımında kalitesi çok yüksektir. aynı kalite telefon alacaklarına güven verir.

asus bilgisayar donanımında bu güne dişli rakipleri eze eze geldi. adamlardaki iş disiplini en sonunda mobil tarafa yansıdı.
  • kesinlikle beğendiğim ve merakla test sonuçlarını beklediğim telefon oldu kendisi. çentik konusu ayrı tabi.
  • gecen senenin en iyi telefonu olarak kendimce, kendi zevkime gore en cok huawei mate 10 pro'yu begenmistim. hala da bu sene cikacak cihazlarla kapisabilecek bir cihaz oldugunu savunuyorum cunku, kendi islemcisini kullanan, nisbeten bagimsiz tasarimi olan ve cok iyi kameraya sahip bir cihazdi. mwc2018 kapsaminda tanitilan cihazlarin ekseriyeti cok guzellerdi ama asus zenfone 5z beni en cok cezbeden cihaz oldu. sebeplerini kisaca aciklamak gerekirse;

- iphone x(10) ile gordugumuz ikonik centik tasarimi en cok konusulan olay olmus, dogrudur. hatta siftdelete.net adindaki saygisiz kanal "ayfon cakmasi" gibi bir baslikla incelemesini yapmislar ki, yazik gercekten. allah carpar, aradaki benzerligin herkes farkinda da, cakma ne demek be hemserim ya? asustan bahsediyoruz. adamlar kendileri de farkinda, bu senenin en guncel trendi ekran kasa orani yuksek, sonsuz ekran ve centik vardi, biz de cihazlarimizi bu trende uygun hale getirdik, hatta biraz daga degistirdik, gelistirdik falan demisler. iyi de etmisler. her ne kadar iphone kullanmayi sevmeyen biri olsam da ip x'un tasarimini cok begenmistim. azili bir fandroid olarak bu tasarima sahip bir cihaza cakma demekten ziyade benim gibi dusunenlere buyuk hizmet etmek diyebilirim. unutmayin arkadaslar, tasarim tamamen kisisel zevk isidir. isin teknik boyutunda kullanim kisitlamalari yuzunden iphone kullanmayi sevmiyorum, alisamadim ama tasarimlarini her zaman cok sevmisimdir. bu yuzden asus'un bu hamlesi cesur oldugu kadar ilgilisine hizmet etmekte.

- teknik ozellikleri dolu dolu. ram istersrn var, rom istersen var. hangi konfigurasyon ekonomik olarak sana uygunsa bakar alirsin. asus, gecen senelerde tepe modelleri ulkemize getirmiyordu, o yuzden cok sinir oluyordum ama bu sene tum modelleri ve tum varyasyonlari getireceklermis. gelsin bakalim gorelim neymis.

- kamera konusunda sony'nin sensorlerini almislar zaten. ben sony'nin lenslerini (telefonlar icin olanlarini konusuyorum) pek begenen biri degilim. huawei'nin leice isbirligi, nokia'nin zeiss isbirligi, samsung'un kameralari, htc'nin kameralari varken sony bunlarin cok arkasinda kaliyor. kagit uzerindeki tum degerler hikayedir, asil olan kullanimdir, sonuctur. ben dahil tum fandroidlerin bok attigi apple bu isi en guzel yapandir egriye egri dogruya dogru. bakalim kullanmadan kamerasina onyargili yaklasmak istemiyorum.

- telefonlarda on ve arkasi cam olanlarini sev-mi-yo-rum!! sevmiyorum aq ya. yapin soyle guzel traslanmis metal, o hissiyati alalim. kutuya kilif koymuyorsunuz, guzel kilif bulamiyoruz, kilifsiz kullanmak istiyoruz ama cam telefonu nasil kullanalim. insanlik hali iste duser kirilir mal gibi kaliriz. bu asus'a ozel degil bunu yapan tum markalara gicigim.

- anladigim kadariyla avrupa fiyatlandirmasi 500 euro'nun altinda baslangic fiyatlariyla girecek. en pahali olani 8 gb ram ve 256 gb hafiza ile olani olacaktir zaten, o da hep olsun 700 euro olsun desek turkiyeye en az 3500 tlden asagi gelmez. hatta 4 bin bandina bile cikabilir malum vergilerden oturu. her ne kadar ne olursa olsun ama ne olursa olsun bir telefona 4-5 bin lira vermeye karsi olsam da illa bi telefon alcak olsam ve boyle bir butce ayirsam bu cihazi alabilirdim. umarim yanilirim ve daha uygun bir fiyattan girer ulkemize diye umit ediyorum.

mwc 2018 kapsaminda tanitilan diger cihazlar yerine neden asus zenfone 5z' yi kendimce tercih ettigimi de soylemem gerekirse;

- ikinci en begendigim cihaz, nokia 8 scirocco oldu benim icin. tasarimi cok guzel, egmeden bukmeden hala uygulama gelistiriceler hazir degil diye 16:9 ekrandan vazgecmeyen ama arkali onlu cam olan ve daha da onemlisi hangi akla hizmetse kulaklik girisini kaldiran cihaz. tamam tasarimlar gelisiyor, degisiyor ama kulaklik girisini kaldiriyorsan eger o telefonu motorola gibi coook ince yapmadigin surece bir sey ifade etmiyor. kulaklik girisi "benim icin" bir telefonu almama nedeni bile olabilir.

- sony xperia xz2: gecen sene cikardigi xz1 modelini gercekten fiyat/performans olarak en iyi cihaz olarak goruyorken sony kendi bacagima nasil sıkarim diye cok dusunmus olsa gerek. hicbir markanin yapamadigini yapip en mantikli yerdeki parmak izi okuyucusunu alip arkaya koymus. o caaanim kaliteli metalleri bilmem neleri birakip cam yapmislar her tarafini. arkaya aldiklari parmak izi okuyucusunu da bir de asagiya falan cekmisler. yani kisacasi anasini zikmisler cihazin. koskoca sony'sin sen ya kulaklik girisini nasil kaldirirsin la??

- samsung s9/s9 plus: kendisi iyi de cevresi kotu. fazla konusmaya gerek yok. android dunyasinin en iyi cihazlarinda her zaman ilk siralarda olmustur, basarilidir ama falan filan inter milan. pahalidir. bitti.

sonuc olarak; mantikli bir fiyatla girerse turkiye piyasasinda asus zenfone 5z ciddi satis rakamlarina ulasabilir. yoksa 4-4.5 bin liralardan girerse kimse asus'un yuzune bakmaz. sonuclari gorecegiz artik.
hesabın var mı? giriş yap