• çomar-altay dil ailesinden bir cümle.
  • bu kadar yanlışın içinde bağlaç olan de'yi ayrı yazmasıyla duygulandırmıştır.
  • akçaabat şivesiyle yazılmış,okurken gözlerimin kanamasına yol açan,buram buram cahillik kokan bir yazı.

kendisi trabzonlu değilse ben te pir şey bilmiyrım.
  • (bkz: iq ortalamasi 100'un altinda olan ulkede ciddi ciddi demokrasi kasmak)
  • doğrusu şöyle olacaktı onun yani hayriye köroğlu hanım'ın yazmak istedikleri şunlardı tam olarak.

"atatürk çaldığı paralarla kendisine mal-mülk almıştı. afganistan'lı kardeşlerimizin istiklal savaşı için gönderdiği, toplanan yardım paralarına el koymuştu atatürk'ünüz.

erdoğan böyle çalsın, ne güzel! halkıyla paylaşıyor, hizmet veriyor bu da güzel. anlayana... vatan haini, ermeni kafirleri işiniz gücünüz erdoğan'a saldırmak. eğer kafir olsaydı başarılarından dolayı vallahi altın heykelini türkiye'nin dört bir yanına dikerdiniz. "

hayriye hanımcığım ben sizi çok iyi anlıyorum. sizin beyniniz yıkanmış. pırıl pırıl olmuş. bundan sonrasını sizin anlayacağınız dilde yazmaya çalışacağım çünkü belki siz türkçe bilmiyorsunuz ama ben çomarca biliyorum. lütfen dinleyin.

hayriyeeee, gulağını ac da beni dinne azcık. la mal garı, atatürk niye para calsın? malnan mülkünen işi ne atatürkün? kazandığı belli, harcadığı belli, halka miras bıraktığı paralar belli.

ikincisi, afkanistanlılar para göndermedi. bak gödünden uydurma. hindistanğınan pakistanlı bangaldeşli mösülman gardeşler gönderdi o paralarnan da böyük tarruz yapıldı manyak garı. böyük tarruz, savaş mavaş neylen oluyor guş beyinli? paraynan olur...işin gücün atatürke saldırmak. erdoğan atatürk gibi çalsın da suriye'ye savaş ilan etsin yürregi yeterse...erdogan halkıyla bibok paylaşmıyor, ihale açıyor, ihaleleri yandaşlarına peş keş çekiyor, ihaleden gomisyon alıyor, seni beni borca batiriyor, dişaridan alamanya'dan saudi arabistandan borç alıyor onlarnan köprüleri boku püsürü inşa ediyor, üstelik geçiş ücretini de senden benden alıyor.

atatürk'ün heykelleri kafir olduğu için dikelmedi ülkeye yaptığı hizmetlerden ötürü dikeldi. atatürk hindistan'dan gelen paralarla istikbal savaşını kazandı, kalanıyla da törkiye iş bangası'nı kurdu. erdoğan'ın yaptığı gibi ülkenin geleceğini ipotenk altına alıp tarihin en büyük dış borcuna ulaştırıp, ülkenin varını yoğunu satmadı. ağzına sıçtığımın davarı. hem okumayı bilmiyorsun hemi de yazmayı bilmiyon. gelmişsin buraya yorum yapıyorsun. ben de akepeliyim. ama erdoğan reis çoğ yannışlar yaptı. onun altın heykelini diksek yarın çalarlar, vatantaş da böğle ahlaksiz.

not- hayriye bacım bak magarnayı yiyecen kömürü yakıcan aman ikisini garıştırma. yoksam böyle saçmalıyon.
  • bu kişinin derhal hüvviyeti elinden alinip kulağına sarı şeylerden takmak gerekiyor.
    tanım: çomar beyanı.
  • ilk okuduğumda anlayamadığım cümlemsi. şimdi tutup bu yazilanlardan atatürk'e hakaret diye suç duyurusunda bile bulunamazsın. çünkü aslında etmemiş, edememiş.

(bkz: edemedi)
  • ulan yemin ediyorum pascal nouma daha iyi türkçe konuşuyor ya.

bir de arkadaş berlin'de yaşıyormuş ki o daha bi güzel. berlin'de yaşayıp bize tayyib'i seçiyor paşam.
  • bir gecede cahil kalanlardan
hesabın var mı? giriş yap