• önce kendi haline ağla dedirmiştir. senin bir sebepten dolayı sırat köprüsünden yuvarlanmayacağının, cehenneme atılmayacağının garantisi mi verildi mümin kardeş? bu neyin kibri? senin bu kendinden emin kibrin bile sana sebep olarak yeter.
  • az önce başıma gelen durumdur, üzüldüm bu şekilde yaşayan insanlarımızı düşünüp. maymundan geldiğine inanan mı dersin göktaşları çarpışınca oluştu zannedenler mi dersin bilinçsiz bir sürü insan. bu belanın pençesine düşenler için umut var ama hala, eğer okuyorsanız geç değil. etrafınıza senelerce bu imajı çizmiş olsanız bile mahalle baskısından korkmayın ve özünüze, fabrika ayarlarınıza dönün. sizi herkes bağrına basacaktır.
  • cennetle müjdelenen(!) bi müminin işidir muhtemelen. garanti ya köşkler , huriler , cehennemde yanmayacağı.

başkalarının derdine düşmüş.
  • gece yarısı soğuk bulgur pilavı eşliğinde olursa bu ağlama tadından yenmez.
  • benim de başıma gelen durum. çok yakın bir arkadaşım ateist oldum demişti, dediğinde kendimi tuttumsa da eve gidince saatlerce ağladım ve onu her yerden engelledim. kimsenin maneviyatımı bozmasına izin veremem. yine de dua edeceğim ona.
  • aslında şöyle bir çaresi olan bunalım tarzıdır:

(yanlış hatırlamıyorsam) nasıl olsa her mümin bir sevdiğinin günahlarını affettirip cennete aldırabiliyordu, kefil olursun, olur biter. ağlamaya gerek yok. ne demiş ya rab:
    bismillahirrahmanirrahim. türkçesini biliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap