• allahın belası yapı! nası bir rantla alınmışsa orası belediyeden, zira eski imar planında kaymakamlık mı sağlık merkezi mi öyle bi şey görünüyodu. şimd dana gibi batıkentin ruhuyla ve siluetiyle uzaktan yakından alakası olmayan pavyon ışıklı alışveriş merkezli site. batıkentin geniş genş yapılmış yollarına rağmen trafiği kapatmayı başarıyo. hayır allahın batıkenti orası ya ne trafiği! arabalar yolun kenarına park edip yolu tek şeride indirmiş, peki belediye buna bişey yapacak mı tabi ki hayır. açıkçası kaldırım inşaatıyla oranın inşaatının aynı ana denk gelmesine de şaşırmıyorum artık.

bir de tabi ki (bkz: atlantis avm)
  • batıkent'in 8 tane kuleye, avm'ye ve avm trafiğine sahip olduğu proje. aslında bu konut projesinin geçmişi hiç de parlak değil. iki kere imar planı reddi almasına rağmen inşaata devam edilmiştir ayrıca inşaat halindeyken kule vinci devrilmiştir. ve şu an astronomik bir fiyata (batıkent sınırları içindeki bir ev için astronomik) satılmaktadır.
    batıkentliler belki fark etmiş ve merak da etmiş olabilir 8 tane apartmandan birisinin hala boş olmasını. söylentiye göre (ben de başkalarından duydum) boş olan bina düz değil. cadde tarafına doğru hafif eğilmiş durumda. bu yüzden de binada oturma izni yok deniyor. bu söylenti asparagas bile olsa 25 katlı bir binanın, tüm batıkent metrosu ring otobüslerinin geçtiği caddeye yıkıldığını düşünmek bile gerçekten çok korkutucu. umarım yetkililer en kısa zamanda bu söylentileri sonlandıracak bir kesin bilgi verir.
  • cemal küçükayvaz tarafından hazırlanan "atlantis city: resistance and transformation" başlıklı doktora tezine konu olan mekan. ulan daha mekan bitmeden neyin tezini yazmış eleman demeyin. aha da şunları ileri sürmüş. küçükayvaz, mekanın nasıl türkiye'deki politik kapmlaşmanın paralelinde işlediği sorusunu cevaplamaya çalışmakla başlamış işe, hani şu islami siteler laik siteler muhabbetinden hareketle. bunu ndaha büyük ölçeği olarak da kentlerin gösterilebileceğini ileri sürmüş. misal kadıköy örneği gibi, fatih gibi. işte batıkent de böyle bir kent, yani seküler bir mekan. hah işte, böylesi korunaklı tanımlanmış bir mekanda atlantis citynin ne işi var sorusunu soruyor. seküler mekanın içine zarkedilen islami mekana nasıl tavır aldığını, ve bu islami mekanın tüm bu tavra rağmen bu seküler mekanı nasıl dönüştürebileceğini sorguluyor.

bir solukta okudum efem. başucu metni yaptım kendisini. teşekkürler cemal.
  • muhtemelen, emeği geçenlerin ''nasılda yarak gibi diktik batıkentin ortasına'' diyerek sonlandırdıkları , ''at sikine konan kelebek'' misali bir proje..
  • yerinde devlet hastanesi yükselecekken ticari manifestoların yazıldığı arazi ve oraya kurulan yapının ismi.
  • genelde beş katlı sitelerden oluşan batıkent’in ortasında yaklaşık on site büyüklüğünde bir pupülasyon oluşturacak yapı. alışveriş merkezi kalabalığını saymıyorum bile. ilk ve sonradan değişen projesi hakkında bilgiler için linkte siteye bakılabilir.

http://wowturkey.com/…viewtopic.php?t=63875&start=0
  • apartman binalarini kast ediyorum boyle varos sitesi gibi gozukuyor su amerikadaki filan yuksek katli fakir siteleri gibi.

o pencereli yapisindan kaynaklaniyor baslica sanirim. herkesin karmakarisik perdeleri filan bir kisminda perdesiz onune fiskos masasi sandalye filan koymasi ne bileyim her yerde iviz zivir gozukmesi. bir de dis cephe boyasi da kalitesiz sanirim boyle hafif bi boyasi akmis izlenimi veriyor ya da kiri cok belli ediyor neticede hic oyle luks guzel filan gozukmuyor millet o kadar para verdi yazik canim.
  • gordion alışveriş merkezi'nin de sahibi olan gordion grup'un yaptığı alışveriş merkezidir.
  • sakinleri arasında
    1. rokfor peyniri "küflü bu" diye iade eden bir üniversite mezunu emekli;
    2. kırsalda tek göz oda evde doğup büyümüş, kasaba çarşısına bile hayatı boyunca hiç gitmemiş ve tek meziyeti bekaret olduğu için evlenip bu siteye yerleşebilmiş, statü basamaklarını böylece ışık hızıyla geçebilmiş, cahil insanlar;
    3. köpeklerini dövüştürmek için besleyen ve çevre parklara sırf sokak köpeklerini parçalasın diye çıkaran canavarlar;
    4. vicdan, namus ve şeref yoksunu olup, sahip olduğu tek değer ne yazık ki banknotları olan zavallı sanayi patronları;
    5. spor yapmaktan anladığı tek şey bedeni kimyasallara boğarak uzuvları balon gibi şişirmek ve vücut geliştirme salonunda karı kız avlamak olan beyin kası yoksunu gençler;
    6. işbu hamamböceklerine av olmamak için tedirgin ve sessiz yaşayan, kimseyle komşuluk yapamayan, sosyalleşemeyen, şehir kültürünü kitlelere benimsetemeyen ezik ve korkak aydınlar (çoğu da zaten ortamın berbatlığına tahammül edemeyip taşınıyor).

bulunur.

düzeltme 25.05.2017: her toplulukta çeşitlilik vardır. bu sebeple bu yerleşkede oturan insanların hepsini karalamak gibi bir isteğim yok. tabii ki orada iyi insanlar da yaşıyor, umarım. ama hiç bir zaman, bir gop veya tunalı olamayacak.
  • (bkz: atlantic city)
hesabın var mı? giriş yap