• 2018 yılının mart ayında aydın doğan'ın "doğan medya" yı demirören grubuna 1.100.000.000$'a fakat borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$'a satmasıyla yaptığı iştir.
    parayı kredi çekerek temin eden erdoğan demirören, bunu aydın doğan'a şılak diye ödemiştir.

mart ayında dolar kuru 3,92
    ağustos ayının başı dolar kuru 6,42

aydın doğan'ın yine akıllıca hamleyle nasıl varlığını garantiye aldığını belki krizden sonra isterse 3 tane doğan medya gücüne ulaşabileceğini gösteren harekettir.
  • satmamış adeta çakmıştır. ticari zeka böyle bir şey.
  • yalnızca "akıllı bir davranış" olarak değerlendirilmeyecek olaydır.

zira, söz konusu aydın doğan olunca, "akıllı davranmak"tan öte şeyler geliyor insanın aklına.
  • döviz artsa da artmasa da ekonomi kötüye gitse de gitmese de devredilmesi yanlış olan eylemdir. başlık her ne kadar 'aydın abi cukka cukka' temalı olsa da buradan demirören'e sesleniyorum: ' seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım'. çünküsü çok ama her şeyden önce düz bir örnek verelim: bugün sözcü'yü akit satın alsa yarın sözcüyü kaç kişi satın alır? aynı ideolojinin farklı tonu bile olmaz mevcut konjonktürde satılan sözcü. hatta belli bir kesim tarafından lanetlenen bu gazete tepeden tırnağa değişse bile bir kesimin aklına yer ettiği için alınmaz.verdiğim örnek uç ama aşağı yukarı böyle oldu. hürriyet özellikle 2000'lerin ortasından itibaren pek ak parti karşıtlığı kalmamış bir gazete idi( olayı medya grubuna değil tek gazeteye indireyim ki daha iyi anlaşılsın diye düşünüyorum) ama ne olursa olsun kıyıdan köşeden bir şeyler yazıyorlardı. şimdi demirören grubu hürriyet'i zaten doğan yayın zamanında başlayan magazin bültenine neredeyse tamamen döndürdü.
    demirören grubuna devir sonrası okunma oranlarını kontrol etmedim ama kanaatimce bu sayı düşeecektir, düşmüştür.
  • yıl olmuş 2018 hala "ytl" diyen mağara sakinlerini görmenizi sağlayan başlık.
  • adam dijital medyaya yenileceğini gördü sadece budur sebebi.
    biz nasıl radyolara nostaljik bir alet gibi bakıyorsak çocuklar da dekodere öyle bakıcak. netflix,youtube vb. insanlara istediğini veren mecralar bitirecek televizyonu...

ama aydın doğan olunca er kişi tası tarağı toplayıp pusuya yatmış da olabilir. zamanında az suyunu taşımadı bu değirmenin o kadar da ağırlığı olsun demiş de olabilirler...
  • parayı hiç harcamadığını varsayarsak, basit bir keraat cetveli hesabıyla 2.225.000.000 tl kara geçmiştir.

edit: ytl >> tl
    (bkz: erken bunama belirtileri)

büdüt : tamam gençler, sakin olun, düzelttik.
    kendimi 1 liraya “bin lere “ diyen dedeler gibi hissetim zati.
  • bunun 700.000.000 $'lık kısmı için ziraat bankası tarafından kredi verildiğinden zararının kamu bankasına dolayısıyla da bize yazıldığı durum.

kaynak

haberi tekrar okurken içim daraldı.

parayı aydın doğan aldı, hükümet bangır bangır reklamını yaptı. olan bize oldu.
  • kurtlar vadisi'nde davut tataroğlu'nun yaptığı hamleye benziyor.
    neden şirketlerini sattığını soran yardımcısına şimdi satalım iki yıl sonra dörtte biri fiyatına geri alırız demişti.
  • yıl olmuş 2018 hala iso 4217, trl, try nedir bilmeyenleri görmemizi sağlayan başlık.
hesabın var mı? giriş yap