aynı isimde "babil" başlığı da var
  • halit ergenç
    ozan güven
    aslı enver
    nur fettahoğlu
    birce akalay
    mesut akusta

başrolde olduğu yeni dizim. halit ergenç varsa her zaman umut vardır:) olley be mekanın sahibi geri geliyor.
  • başrollerini halit ergenç, ozan güven, aslı enver, birce akalay ve nur fettahoğlu'nun paylaşacağı kalite olacağına inandığım dizi. ilk fragmanı yayınlanmış şurdan izleyebilirsiniz.
  • 5 ana karakterin bölüm başı alacağı ücret 530000 tl olacakmış, bölüm maliyeti 1.5 ile 2 milyon tl arasında değişebilirmiş. hangi kanal kaldırabilir bilemiyorum ama uluslar arası bir platform şimdilik daha mantıklı görünüyor.
    tanım: yıldızlar kadrosunun buluşacağı dizidir efenim
  • 2020 yılında beinconnect te yayınlanması beklenen ay yapım bünyesinde ilk fragmanı da yayınlanan dizidir. yabancı ismi the choice olan dizinin ilk fragmanı için

kadrosu efsane 2005 milan kadrosu gibidir : halit ergenç, ozan güven, aslı enver, birce akalay ve nur fettahoğlu

afiş ve kaynak
  • çok heyecan verici olduğu kesin olan dizi..

halit ergenç, ozan güven, aslı enver, mesut akusta'yı gördüm -ki börü'den sonra ayrı bir severim kendisini..

çok iyi kadro..

halit ergenç binbirgece'den sonra tekrar bir hasta çocuk hikayesiyle karşımızda yanlış anlamıyorsam konuyu.. çocuğu hasta ve bir soygun işi var! konu çocuğun kurtulması/kurtulmaması çerçevesinin dışında akış olarak her türlü sürprize açık olduğundan iyi bir iş bekliyorum bu kadroyu görünce.

dizi dijital ortam için yapılmış sanıyorum. hangi platform bilmiyorum ama benim iyi oyuncuları artık geleneksel tv'lerde görmeyeceğiz tezime halit ergenç'in de katılmış olması güzel. onu da artık tv'de görme ihtimali yok. şimdi kıvanç tatlıtuğ ve kenan imirzalıoğlu da gelirse zaten yenilerle birlikte dijital platformlar yeni tv olarak görülmeye evrilecektir.

bunu şu açıdan önemsiyorum; biz aslında mevcut tv dizilerimizi ortadoğu, doğu avrupa, balkanlar, güney amerika gibi bir çok bölgeye satıyoruz. ancak ekonomik merkez batıda bu alanda pek yol alamadık. bu dizilerin bunu başarma ihtimali var. çok az da olsa netflix muhafız da bunu hissedebildik. yeni ve daha iyi filmlerle bu alanda kazançlı işler yapabilmek önemli türkiye için.

neyse heyecanlı bir iş dediğim gibi. hayırlısı bakalım.
  • 2020 ocak ayında bein connect'te başlaması beklenen, ay yapım’ın yeni dizisi kod adı babil’in (the choice) yönetmeni uluç bayraktar, senaryosunu nükhet bıçakçı ve özlem yücel'in kaleme aldığı dizinin 13 bölüm olması bekleniyor. cannes mipcom fuarı’nda tek tanıtımla en çok merak edilen ve ilgi çeken türk yapımı olmuş.

konusuna gelince, efsaneye göre babil kulesi dik başlılığı temsil etmektedir. insanoğlu güçlerini tamamen birleştirmek ve tanrı’ya ulaşmaya çalışmışlardır ancak bu imkansızdır elbette. zamanla herkesin dilleri ayrılmış ve insanlar birbirleri ile anlaşamaz duruma gelmiştir. kule ardından yıktırılmış ve bir daha da inşa edilmemiştir. babil dizisinde de düzene karşı çıkmakta olan akademisyen irfan’ın hikayesi ekranlara taşınacak.

irfan (ergenç), prestijli bir üniversitede ekonomi alanında ders veren idealist bir profesördür. günün birinde işinden olur ve dahası oğlu pahalı bir tedavi gerektiren ölümcül bir hastalığa yakalanır. akademide kara listeye alınan, vasıf gerektirmeyen işler dahi bulamayan irfan çaresiz durumda kalır.

irfan ve arkadaşı egemen (güven), para toplamak için emlak sektöründe bir sahtekarlığa girişirler. kısa sürede başarılı olurlar ama kazık attıkları mafya nedeniyle her şeyi kaybederler. öncekinden daha kötü bir duruma düşen iki arkadaş türkiye’nin bu sefer en büyük saadet zincirini organize ederler. yüz yılın sahtekarlığı irfan, eşi (fettahoğlu), yakın arkadaşı ve eski nişanlısı arasında uzun süredir gömülü sırların ortaya çıkmasına sebep olur.

babil tarihte babiller tarafından inşa edilmiş ilk amacı tanrıya yakın olacağı düşüncesi ile başlanan inşaat daha sonraki dönemlerde güvenlik amacıyla sürdürülmüştür. efsaneye göre babil’de bir genç zengin bir soylunun kızın aşık olur. ancak aralarındaki derin mesafe bu aşka engel olur. aşıkların birbirine kavuşmak için çektikleri çileden esinlenerek uyarlanan babil dizisi zor bir aşka kavuşmak için ölümüne mücadele eden iki aşığın yaşadıklarını efsanevi bir dille aktaracak
  • efsane kadro efsane bi turk dizisi geliyo olabilir
  • kadrosu şampiyonlar ligine yakın olan bir dizi. halit ergenç ne zaman ekrana yeni bir projeyle geliyor olsa içimde türk dizilerine karşı yine bir umut yeşermeye başlıyor. ozan güven de keza öyle. heyecan ve umutla bekliyorum.
  • fragman izledigim kadarıyla güzele benzeyen internet dizisi.ozan güven varsa net izlenir zaten.
hesabın var mı? giriş yap