şükela:  tümü | bugün
 • sevgili olundugunda insanda paranoya yaratabilecek meslege sahip insan
  (bkz: her limanda bir sevgili)
 • karacılardan farklı olarak celp numaraları` : tertip` doğum tarihleri değil askere başladıkları tarih ve yanına acemi birliğinde sıra numarası verilen erlerdir.

  örneğin ; 2009/1-3117` : evet benim numaram`
 • yat yapımı ve mavi yolculuk konularında uzman olan marmaris merkezli yacht charter şirketidir. özellikle marmaris, rodos, simi, santorini, mykonos, rodos, marmaris turu şiddetle tavsiye edilir.
 • ankara dışkapıdaki yiba çarşısında bulunan doğa sporları mağazası.

  türkiyede gördüğüm en ukela, ilgisiz ve burnu havada patronlarına ve satış ekibine sahip yer. ürün hakkında ikinci soruyu sorduğunuzda artık cevap vermemeye başlıyorlar. türkiye distribütörü oldukları markalarda bile türkiyenin en yüksek fiyatlarına sahipler. onlarca yerde bu arkadaşların getirttiği ürünleri çok daha ucuza bulabiliyorsunuz.

  cidden alıcı olarak bile gittiğinizde sizi bıktırıp alışverişten vazgeçirmeyi başaran bu insanlara, bi ürün hakkında sadece fikir sahibi olmak için giderseniz eğer allah yardımcınız olsun.

  yazardan küçük tavsiye: bi malzeme almadan önce tüm ankaradaki mağazaları bi turlayın. eğer bulamazsanız türkiyedeki tüm mağazaları arayarak soruşturun. eğer yine bulamazsanız yurtdışından almaya çalışın. eğer ki hala bulamadıysanız bahriyeliden almayı düşünün derim. orası sizin için her zaman en son çare olarak kalsın.
 • incesazın son albümünde yer verdiği güzel şarkı. ezgi köker gerçekten çok harika söylemiş.

  sözleri: mustafa cem pehlivan, müziği ise murat aydemire ait.

  moda sahnesindeki konserlerinde gurup sahneden indikten sonra geri gelip bu şarkıyı tekrar söylediler, mutlu olmuştum. bu da böyle bir anımdır şarkıyla alakalı.

  şarkı dinle butonu
 • incesaz'ın geçsin günler albümündeki şarkılardan biri. "kara gözleri bir derin deniz olsa yine düşerim." kısmında yaşadığım iç burukluğunu allah kimseye yaşatmasın. mustafa cem pehlivan'ın ve murat aydemir'in ellerine sağlık.
 • üç gündür güne güzel başlamamı sağlayan, içimi kıpır kıpır eden ve umudumu geri getiren ve şimdi de olaylı başlayan ve uzun sürecek olan yolculuğumda bana eşlik eden incesaz şarkısı. ayrıca allah'tan deniz olmayan bir şehirde yaşıyorum dedirtmiştir, yoksa ilk önüme çıkan kara gözlü bahriyeliye aşık olma ihtimalim yüksekti bu şarkı sayesinde.
 • ezgi köker'in sesine en çok yakıştırdığım şarkı olmuştur. sözleri şöyledir;

  geçiyorken kapılar önünde
  süzer ince ince pencereleri
  kalbimi yangır yeri ediyor
  var mı haberi karagözlü bahriyeli

  al dudağında zehir olsa ben içerim
  kara gözleri bir derin deniz olsa yine düşerim
  gel yanıbaşıma kara kaşına vurulduğum yarim
  sorsunlar hekime nereye varır benim ahvalim

  yanıyor gazlı kandiller
  duyuldu sefer haberi
  kime verilsin mendiller
  hep adın var işlemeli

  gün ağırırken şehirde
  son bir tuttu elimi
  bekle dedi sevgilim
  kendine meftun etti
  karagözlü bahriyeli

  al dudağında zehir olsa ben içerim
  kara gözleri bir derin deniz olsa yine düşerim
  gel yanıbaşıma kara kaşına vurulduğum yarim
  sorsunlar hekime nereye varır benim ahvalim