• bu şarkıyı dinlerken niyeyse bu şarkıyı eminim gökhan tepe de çok beğenmiştir diye düşünüyorum. şarkının ruhuna gerçekten yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 90lardan üflenmiş sanki. çok tatlı şarkı çook.
  • (bkz: tarkan)' ın kalkıp oynamalık şarkısı.
    alaaam gecenin 2'si omuzlarımı tutamıyorum asdghkşiiljjsksşdjd
  • diğer şeker markalarına göre daha tatlı olduğu iddia edilen şeker markası.

bu iddiaya, özellikle istanbul pazarında pazar payının yüksek olması nedeni ile pazardan pay kapmak isteyen diğer firmaların sürekli olarak gramaj ve kutu içindeki küp şeker sayısı ile oynaması sebebi ile oluşan kanı kaynaklık eder. şöyle ki;

her bir bal küpü şeker kutusunda 360 adet küp bulunur ve bir kutu şeker net 1.000 gramdır. genelde üretim fire payı cepte kalsın diye 985 grm nete göre ayarlanır ama biz düz hesap 1.000 grm alalım. çünkü rakiplerde kutu üstünde yazan gramajlar ile tartım net gramajı çok daha vahim fireleri ortaya çıkarır.
    matematiksel yoldan 1000/360 yapar ve bir küpteki şeker ağırlığını buluruz. 2,78 gram.
    market raflarında bal küpü ile fiyat rekabeti yapmak isteyen fakat bal küpü kadar yoğun pazar payına sahip olmadığı için maliyetleri ( genel üretim ve pazarlama giderleri / kutu ) daha yüksek olan firmalar ne yapar? elbette 750 gramlık ambalajlar. bu paketin içinde de 360 adet küp bulunur ve bir küp şekerin ağırlığı ( 750 / 360 ) 2,08 gramdır.
    marketten 3 kuruş ucuz diye paşa babamızın/cici annemizin aldığı bu 750 gramlık kutulardaki şekerler, işte bu nedenle bize tatsız gelir. başka bir açıklaması da yoktur. tüm kristal şekerler eşit oranda tatlıdır. ( % 99.99 sakaroz )
  • özgün'ün albümünde yer alacakken son anda tarkan'a gitmiş gibi gözüken şarkı.
  • tarkan 10'un en işveli, en cilveli, en kıpırdak şarkısı. yeteri kadar basit ama yeteri kadar da eğlenceli.

bakmayın siz sözlükteki yorumlara, güzel bir kliple de taçlandırılırsa bütün ülke ayıla bayıla göbek atar bu şarkıda. bence albümde kapışabileceği tek şarkı kedi gibi. diğer hareketliler cacık bu albümde. hele o çay simit. ne ucuzluk yarabbi... bal küpü ise gizli saklı görünüyor şimdilik ama bildiğiniz bu albümün hüp'ü olmuş. kliplendirileceğini sanıyorum ve bekliyorum. göreceğiz bakalım.
  • küp şekeri gerçekten bal gibi olan şeker markası...şimdi çay içerken dikkat ettim de normalde bir çay bardağı çaya bir tane küp şeker koyunca kafi geliyor ama bal küpü şekerlerinden bir tane koyunca o çay şerbet gibi oluyor...belki şekerden tasarruf yaptırıyordur eyvallah da bu kadar tatlı olması hiç benlik değil...yarış atına versen yeminle doping etkisi yapar...
  • delikanlı adamı huylandıran, diğerlerini merak ettiren, ardından sevgi kelebeği, pıtırcık, gülüm dalım çiçeğim gibi kelimelerin gelmesinden endişe edilen karma ünvanı.
  • once seker uretimiyle baslayan akabinde de cay isine de giren kayseri merkezli bir firma.
    aynı zamanda kupe bal dolduruldugunda olusan durum.
  • seneler evvel, hesabım tazecikken bir karma puanım vardı. bir de ben'e tıkladığımda bal küpü yazardı yanında. ne sevmiştim bu tabiri: bal küpü. saçma ufak şeylere sevinirim ben zaten deli gibi. sonra değişti, başka başka şeyler oldu ama hiçbirini hatırlamıyorum. şimdi ne bir puan ne bir karma. geriye kalmış bir boşluk. ekşisözlük mü değişti, yoksa değişen ben miydim?
  • caya normalde 3 veya 4 kesme şeker atan bünyelere 2 tanenin yettiği, 3 tanesinin çok geldiği adının hakkını veren şeker markası. ya da kafada bitiyor her şey farkında değiliz.
hesabın var mı? giriş yap