şükela:  tümü | bugün soru sor
  • storyline'ının kağıt üzerinde trilogy olduğundan kelli çıkması garip olmayacak oyun.. nitekim vivendi universal tarafından geliştirilmeye başlanmış ta.. 2004 şubatında piyasada olacağı söyleniyor.. ancak infinity engine maalesef olmayacakmış.. nwn motorunun baldur's gate'e uyarlanmışı olacakmış..
    (kaynak: shacknews.com)
  • nwn motoru kullanilacagindan dolayi supheyle karsilanabilecek ve senaryoyu nasil devam ettirecekler sorularini getirecek devam oyunu
  • interplay ve blackisle'ın lisans tartışmaları yüzünden yapımı iptal edilen, jefferson kod adlı oyun. geçen sonbahar'da %60 tamamlanmıştı. nwn ile alakasız bir motor ve 3.5th edition kurallarını kullanıyor. oyun dale'lerden birinde (sanırım deepingdale) geçiyor. diğer baldurs gatelerle alakası yok. tek bilinen başında icewind dale 2'nin ilk demosundaki kitapta çıkan siyah köpeğin ölüsüyle karşılaşıldığı. bu ay pc gamer'ın arkasında yer alan habere göre başka bir firma haklarını almış ve onlar projeye devam edeceklermiş.
  • pc gamer'ın yeni sayısına göre blackisle'ın hazırladığı bg3'le alakası olmayan, developer'ı belirsiz ama atari'nin publisher'ı olduğu ve dark alliance türü olmayan oyun. atari'den açıklamayı yapan kişinin oyunun 3d olacağını, prestige classlar içereceğini ve npc'ler arasında muhtemelen minsc'in olacağını söylemişliği de vardır.
  • çıkarsa eğer; kahramanın tanrının oğlu değil, bizzat baal'ın kendisi olacağı oyun...
  • saga bittiği için senaryosal anlamda çıkmasının hiçbir mantıklı yanı olmayacak oyundur.
  • valla hacı kusura bakmayın, sikimsonik neverwinter nights grafikleriyle çıkarsa, kutu kutu 3d grafiklerle peydah olursa değil baldur's gate, feriştahı olsa (torment 2 mesela sdşfksd) oynamam, oynayamam, elim varmaz. yapsınlar eskisine benzer efsane arkaplanları, dayasınlar izometrik 2d mekanlar üzerine ince ince modellenmiş karakterleri, o vakit belki bi miktar bakılır, bilemiyorum. ulan bg'nin karakter portreleri bile ekoldü yahu, o titiz işçiliği, o detayları görebileceğimi hiç sanmıyorum ne yazık ki :(((
  • hmm şimdi düşündüm de bu oyun gerçekten çıkarsa... yaş otuz oldu... iş güç... yok anam gene sabahlara kadar oynarım ben bu oyunu ağzına tüküreyim.
  • ''on 2 december 2008, atari stated in a press conference that the baldur's gate series (among others) would be revisited after 2009.''

wikipedia'da okuduğum bu haberi beni aşırı derecede heyecanlandırmış oyundur.